جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ساخت مسجد امام حسن عسکری(ع) با دستور ایشان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ساخت مسجد امام حسن عسکری(ع) با دستور ایشان


مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به ویژگی‌های بارز مسجد امام حسن عسکری(ع) گفت: این مسجد به امر امام و با پول امام ساخته شده است و وکیل جلیل‌القدر امام عسکری به نام احمد بن اسحاق اشعری از ناحیه ایشان ماموریت می‌یابند که این مسجد را بنا کنند.

آیت الله حسینی بوشهری؛

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم افتتاح شبستان جدید مسجد امام حسن عسکری(ع) با اشاره به اینکه عبادات دارای دو معنا است گفت: نوع نخست این است که هر کرداری در راستای رضایت ذات باریتعالی باشد می‌تواند از آن به عنوان عبادت یاد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه راز و نیاز با خداوند متعال و مناجات با خداوند در قالب نماز، دعا و ذکر نوع دیگر عبادات است بیان کرد: جایگاه نماز به گونه‌ای است که نردبان ترقی و تکامل انسان است و انسان را به اوج و تعالی می‌رساند اما این نماز باید با خضوع و حضور قلب باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه عبادات در صورتی می‌تواند به جایگاه والا برسد که شرایط مختلفی داشته باشد بیان کرد: اقامه نماز در مسجد به عنوان پایگاه معنوی است و اگر نماز با جماعت همراه باشد فضلیت بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم از مسجد سخن به میان آورده است بیان کرد: آنچنان مسجد از نظر جایگاه ارزشمند و ارجمند است که در مسجدالحرام دو تن از پیامبران الهی ماموریت می‌یابند که مسجد را پاک و پاکیزه کنند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه اسلام دین جهانی و جاودانی است بیان کرد: اسلام عهده‌دار هدایت بشر است و مساجد در این مسیر نقش مهمی بر دوش دارند.

وی با اشاره به خصوصیات کسی که قصد دارد مسجدی احداث کند افزود: کسی که می‌خواهد مسجد بسازد باید ایمان به خدا و ایمان به آخرت داشته باشد و باید حقوق دینی خود را عمل کند و سازنده مسجد نباید جز از خدا از کس دیگری بترسد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به ویژگی‌های بارز مسجد امام حسن عسکری بیان کرد: این مسجد به امر امام و با پول امام ساخته شده است و وکیل جلیل‌القدر امام عسکری به نام احمد بن اسحاق اشعری از ناحیه ایشان ماموریت می‌یابند که این مسجد را بنا کنند.

وی بیان کرد: در طول سالیان طولانی بزرگان بسیاری در این مسجد به اقامه نماز جماعت پرداختند، اعتکاف به جای آوردند و کرسی تدریس داشتند.

حسینی بوشهری با بیان اینکه کلنگ ساختمان جدید توسط آیت الله صافی به زمین زده شد بیان کرد: امروز شاهد هستیم که این مسجد آبرومند و قابل عرضه است و از فردا شب مراسم اعتکاف در این مسجد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه چنین مسجدی آبرویی برای قم است یادآور شد: در این مسجد نماز جماعت در سه نوبت برگزار خواهد شد و امیدواریم این مسجد در کنار حرم کریمه اهل بیت، مسجد اعظم، مسجد جمکران و مسجد جامع انشاءالله بتواند نقش آفرینی لازم را داشته باشد و هر فردی که به قم وارد می‌شود از این مسجد بازدید کند.

امام جمعه قم بیان کرد: از خداوند بزرگ می‌خواهیم که عمر طولانی به این مرجع بزرگوار و وارسته و سایر مراجع تقلید و رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی عنایت کند.

 

آدرس کوتاه :