رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

ساخت هتل پنج و چهار ستاره درقم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ساخت هتل پنج و چهار ستاره درقم


مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری قم از درحال ساخت بودن چند هتل پنج ستاره ، چهارستاره و هتل آپارتمان دراین استان خبر داد.

هتل

عیسی رضایی در همایش آموزشی مدیران تاسیسات گردشگری در مجتمع وتوس افزود: تاسیسات گردشگری این استان در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.
وی اظهار داشت: در استان قم 9 هزار تخت برای پذیرایی از مسافران موجود است که امیدواریم تا پایان برنامه پنجم این تعداد تخت ها را به 20 هزار افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه روزانه شاهد حضور کثیری از زائران به ویژه زائران خارجی در این استان هستیم گفت: استان قم ام القرای جهان اسلام است و به علت وجود مراکز زیارتی از جمله حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و مکان های تاریخی شاهد حضور مسافران غیرایرانی هستیم.
وی اظهار داشت: مکان های اقامتی در این استان باید در شان مسافران خدمات مطلوب ارائه کنند چراکه بعد از پیروزی در توافق هسته ای شاهد حضور مسافران از کشورهای اروپایی و آمریکایی خواهیم بود.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت ملیت های مختلف برای معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی استان گفت: طلاب غیر ایرانی از 140 ملیت در این استان در حال تحصیل هستند که باید از ظرفیت این افراد در معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی و صنایع دستی استان بهره مند شد.
وی افزود: از این رو سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهمنامه همکاری را با جامعه المصطفی العالمیه تهیه کرده است تا بتوانیم از این طریق از ظرفیت های این افراد استفاده کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با بیان اینکه واحدهای اقامتی در استان قم مورد نظارت قرار می گیرند گفت: واحدهای اقامتی توسط تیم های کارشناسی و بازرسی این اداره کل به صورت هفتگی نظارت می شوند تا دارای استانداردهای مناسب ارایه خدمات رفاهی و تفریحی به مسافران باشند.
رضایی افزود: همچنین وضعیت واحدهای غیرمجاز مسافری در استان قم با تعامل اداره کل اماکن نیروی انتظامی مورد پیگیری است چراکه برخی از زائران توسط مراکز غیرمجاز هدایت و اسکان داده می شود.
وی ادامه داد: برای ارایه خدمات مناسب به مسافران باید واحدهای مربوطه همکاری های لازم را با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم انجام دهند

آدرس کوتاه :