جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

سادات شأن و حرمت جایگاه سیادت را حفظ کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سادات شأن و حرمت جایگاه سیادت را حفظ کنند


تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: انتساب سادات به اهل بیت(ع)، افتخاری ارزشمند است که شکر این نعمت، حفظ شأن و حرمت این جایگاه است.

آیت‌الله سعیدی:

در آستانه عید سعید غدیر، ائمه جماعات مساجد قم از سلسله جلیل‌القدر سادات، با تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و امام جمعه قم دیدار کردند.

در این دیدار که صبح امروز در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، آیت‌الله سید محمد سعیدی اظهار کرد: براساس آیات قرآن کریم، همه بندگان در روز قیامت نسبت به نعمت‌هایی که به آن‌ها داده شده، مورد سؤال واقع می‌شوند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: یکی از نعمت‌هایی که خدا به گروهی از انسان‌ها داده، نعمت سیادت است؛ این نعمتی است که در عین این که افتخاری بزرگ برای سادات است، از سوی دیگر مسؤولیت سنگینی برای آن‌ها است.

وی با بیان اینکه سادات باید شکر این نعمت بزرگ را به جای آورند و از این نعمت مراقبت کنند، تصریح کرد: انتساب سادات به اهل بیت علیهم السلام، افتخاری ارزشمند است که شکر این نعمت، حفظ شأن و حرمت این جایگاه است.

خاطرنشان می‌شود این سادات پیش از دیدار با آیت‌الله سعیدی، در آیین خطبه خوانی خادمان حرم حضرت فاطمه معصومه(س) شرکت کردند.

آدرس کوتاه :