جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

سارقان کتابهای خطی و نفیس درقم دستگیر شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سارقان کتابهای خطی و نفیس درقم دستگیر شدند


فرمانده انتظامی قم گفت: سارقان کتابهای خطی و نفیس از یکی از کتابخانه های مهم استان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی قم:

سردار کاظم مجتبایی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی فرمانده انتظامی قم با مدیران رسانه های گروهی استان افزود: در این ارتباط هشت نفر بازداشت و 30 کتاب خطی و نفیس از آنان به دست آمد.

وی تعداد کتابهای سرقت شده را 45 مورد عنوان کرد و گفت: فرماندهی انتظامی قم با بهره گیری از تمام توانمندیها، تلاش خود را برای یافتن باقی مانده کتابهای نفیس به کار می گیرد.

وی به این نکته اشاره کرد که کتابهای مورد نظر مربوط به قرن پنجم و ششم هجری قمری بوده و قیمت برخی از آنها بیش از یک میلیارد ریال است و برخی از آنها نیز قابل قیمت گذاری نیستند.

مجتبایی با اشاره به اینکه این افراد قصد خارج کردن کتابها از کشور را داشتند، افزود: با هوشیاری ماموران نیروی انتظامی آنها موفق به این کار نشدند.** افزایش کشفیات مواد مخدر در قم

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی چهار ماه گذشته 2 تن مواد مخدر در این استان کشف شده ، اظهار داشت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

وی آمار سال گذشته را 700 کیلوگرم ذکر کرد.

مجتبایی ادامه داد: در چهار ماه گذشته 330 توزیع کننده و 50 قاچاقچی نیز دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضایی استان شدند.

وی گفت: در این راستا 90 درصد کشفیات مواد مخدر نیز مربوط به ترانزیت این مواد خانمان برانداز به استانهای مختلف کشور بوده است.** دستگیری باند سرقت از کارتهای الکترونیکی شهروندان

فرمانده انتظامی قم در بخش دیگری از سخنان خود از دستگیری باند سرقت از کارتهای الکترونیکی شهروندان در هنگام استفاده از خودپردازها و کارتخوان ها خبر داد و گفت: این افراد با استفاده از ترفندهایی شماره رمز افراد را با استفاده از کارتخوان ها و خودپردازها به دست آورده و از حساب آنان برداشت می کردند.

وی ادامه داد: تاکنون سه نفر از اعضای این باند دستگیر شدند که در 10 استان کشور فعالیت داشتند و در قم نیز 30 نفر از این باند شکایت کرده اند که 600 میلیون ریال از حساب آنان برداشته شده است.

وی گفت: این افراد برای رد گم کردن، پس از برداشت از حساب افراد ، آن را به حساب دیگری منتقل می کردند تا کسی به آنان شک نکند.

مجتبایی گفت: تلاش سه ماه پلیس فتا توانست زمینه دستگیری این افراد را فراهم کند.

وی از مردم خواست که به هیچ وجه رمز کارت خود را به کسی ندهند.** طرح هوشمند سازی حوزه استحفاظی کلانتریهای استان قم

وی در ادامه با طرح هوشمند سازی حوزه استحفاظی کلانتریهای قم اشاره کرد و گفت: هرماه یک کلانتری در قم به این طرح می پیوندد.

وی همچنین گفت: مونیتورینگ کل استان و استودیو خبر فرماندهی انتظامی قم نیز در هفته ناجا با حضور فرمانده نیروی انتظامی افتتاح خواهد شد.

مجتبایی خاطرنشان کرد: مونیتورینگ مسجد جمکران با 30 دوربین شامل 20 دوربین ثابت و 10 دوربین سیار نیز بزودی دراین مکان مقدس راه اندازی می شود.

وی دربخش دیگری از سخنان خود کنترل اجتماعی فضای جرم را از برنامه های فرماندهی انتظامی قم درسالجاری ذکر کرد و گفت: ازاندیشمندان ، صاحب نظران و اصحاب رسانه می خواهیم نظرات خود را درخصوص اینکه پلیس چگونه می تواند دراین زمینه موفق باشد را با ما درمیان بگذارند.

وی همچنین ارتباط با مراکز علمی حوزوی و دانشگاهی را از دیگر اقدامات فرماندهی انتظامی قم ذک کرد و گفت: پلیس فتا استان درسال گذشته به دلیل این ارتباطات مقام اول در کشور بدست آورد.

مجتبایی همچنین در نشست از طرح همیار پلیس فتا از سوی یکی از مدعوین استقبال و ابراز امیدواری کرد که سازو کارهای این طرح نیز بزودی فراهم شود.

دراین جلسه مدیران رسانه های گروهی دیدگاه های خود را در رابطه با گسترش همکاریها بین

فرماندهی انتظامی قم وخبرنگاران را بیان کرده و موانع و مشکلات موجود درخصوص مسائل انتظامی و ترافیکی را مطرح کردند.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم نیز دراین نشست با تقدیر از ابتکار عمل فرماندهی انتظامی قم در برگزاری چنین نشست هاِیی ،آن را نشانه دغدغه و تعهد وی به مسائل استان دانست و خواستار تداوم و هدفمند کردن برنامه های این نشست شد.

جعفر مسلمی افزود: قم به عنوان ام القرای جهان اسلام ، مورد توجه مسلمانان جهان است و به عنوان یک شهر فراملی مطرح می باشد ، لذا انتظارات ازآن بالاست و باید با کاری هدفمند و با برنامه بتوانیم بیش از پیش درحل مشکلات پیش رو و معرفی این شهر به عنوان الگو برای دیگر

مناطق کشور موفق باشیم

آدرس کوتاه :