جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

سالن ورزش‌های پهلوانی و زورخانه در قم گسترش می‌یابد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سالن ورزش‌های پهلوانی و زورخانه در قم گسترش می‌یابد


رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای قم با بیان این که نسل جوان باید با ورزش‌های پهلوانی آشنا شوند گفت: سالن ورزش‌های پهلوانی و زورخانه در قم گسترش می‌یابد.

انبارداران خبر داد؛

محمد انبارداران اظهار داشت: رشته‌های ورزشی زورخانه ای و پهلوانی به دلیل ماهیت ویژه خود و ریشه‌های مذهبی و فرهنگی، دارای شرایط خاصی است و لزوم ترویج و زنده نگهداشتن این رشته‌ها در جامعه امروز احساس می‌شود.

وی افزود: هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای قم در سال گذشته تلاش کرد که جمعیت ورزشکاران سازمان یافته خود را افزایش دهد و بر این اساس، آمار این ورزشکاران از مرز 500 نفر گذشت و تلاش می‌کنیم در سال 94 به آمار یک هزار ورزشکار سازمان یافته نزدیک شویم.

رئیس هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه‌ای قم گفت: که نسل جوان باید با ورزش های پهلوانی و زورخانه ای آشنا شوند و برنامه‌هایی مشترک با آموزش و پرورش برای آشنایی دانش آموزان نوجوان با این رشته و ریشه‌های ورزش‌های زورخانه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

انبارداران بیان کرد: در حال حاضر 4 سالن ورزش‌های پهلوانی و زورخانه در قم فعال است که آخرین آن، سالن جدید الاحداث حضرت ابوالفضل (ع) در منطقه امامزاده ابراهیم قم است و راه‌اندازی این زورخانه، نوعی پراکندگی در سالن‌های موجود در سطح شهر قم ایجاد می‌کند که اتفاق مثبتی است.

وی عنوان کرد: پیش از این برنامه‌های ورزشی پهلوانی و زورخانه ای در سالن شهید فهمیده مجموعه ورزشی شهید حیدریان، زورخانه فرودگاه بین‌المللی قم و زورخانه حضرت علی اکبر (ع) انجام می‌شد و بدین ترتیب جمع این زورخانه‌ها به عدد 4 رسید.

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای قم تصریح کرد: رشته‌های ورزشی زورخانه‌ای ظرفیت زیادی برای جذب جوانان و نوجوانان دارند و در صورتی که تبلیغات بیشتری روی این رشته‌ها صورت گیرد جمعیت بیشتری از مردم به سمت و سوی این رشته‌ها که ظرفیت‌های فرهنگی نیز دارند گرایش پیدا می‌کنند.

آدرس کوتاه :