جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

سبک زندگی قرآنی راه حل بسیاری از مشکلات جامعه است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سبک زندگی قرآنی راه حل بسیاری از مشکلات جامعه است


معاون دانشگاه پیام نور گفت: باید بتوانیم سبک زندگی قرآنی را در جامعه پیاده کنیم و اگر به این سبک از زندگی توجه داشته باشیم بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.

معاون دانشگاه پیام نور؛

کریم نجفی‌برزگر در گردهمایی دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه پیام نور که با حضور آیت‌الله حائری‌شیرازی در مجمع یاوران مهدی (عج) برگزار شد، اظهار کرد: در دانشگاه پیام نور به اجرای فعالیت‌های فرهنگی اهتمام لازم وجود دارد و فعالیت‌های صورت گرفته در عرصه قرآن در این دانشگاه مصداق همدلی و مدیریت جهادی است.

وی در ادامه گفت: یکی از راه‌هایی که می‌توانیم شاهد تعالی و پیشرفت در بین اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور باشیم، ترویج فرهنگ و سبک زندگی قرآنی است.

معاون دانشگاه پیام‌نور با اشاره به اینکه قرآن موجب شکوفایی دل‌ها و قلب‌ها می‌شود، گفت: برای اینکه به باطن قرآن برسیم باید دستورات قرآن را عملی کنیم.

نجفی‌برزگر به برگزاری جشنواره قرآنی در استان اصفهان در سال 93 اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری آن همایش که با پیام آیت‌الله جوادی‌آملی برگزار شد از سوی نماینده ولی فقیه در این استان مورد تقدیر قرار گرفت.

وی ضرورت تاثیرگذاری برنامه‌های قرآنی را استمرار در اجرای آن دانست و تصریح کرد: باید بتوانیم سبک زندگی قرآنی را در جامعه پیاده کنیم و اگر به این سبک از زندگی توجه داشته باشیم بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.

معاون دانشگاه پیام‌نور فراگیری در توجه به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی در دانشگاه پیام نور را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: اگر فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی با فعالیت‌های علمی آمیخته شود نشاط معنوی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به تاکید امام علی (ع) مبنی بر توجه به قرآن در زندگی و عمل به دستورات این کتاب الهی بیان کرد: امروز شاهد هستیم در حالی که آل‌سعود در سرزمین وحی و در کنار محل صدور وحی هستند، امام بیشترین فاصله را با قرآن دارند و مردم بی‌گناه یمن را قتل عام می‌کنند.

آدرس کوتاه :