جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ستاد در راه ماندگان در حرم حضرت معصومه(س) فعال می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ستاد در راه ماندگان در حرم حضرت معصومه(س) فعال می‌شود


مدیرکل بهزیستی قم از فعال شدن ستاد در راه‌ماندگان در حرم مطهر حضرت معصومه(س) همزمان با ایام نوروز خبر داد.

در ایام نوروز؛

رضا سلیقه ، در خصوص اقدامات بهزیستی قم در ایام نوروز بیان کرد: کلیه مراکز بهزیستی از جمله مراکز نگهداری کودکان خیابانی، مرکز نگهداری متکدیان خانم، شیرخوارگاه، خانه سلامت و مرکز مداخله در بحران به صورت شبانه روزی در ایام نوروز فعال است.

وی ضمن اشاره به فعال بودن خط تلفن ۱۲۳ به صورت شبانه روزی در ایام نوروز برای پاسخگویی به مشکلات مردم، افزود: همچنین علاوه بر پایگاه‌های سیار اورژانس اجتماعی که در صورت نیاز به محل مورد نظر اعزام می‌شوند، ۲ پایگاه ثابت در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ایام نوروز فعالیت می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه ستاد در راه ماندگان در حرم مطهر فعال است، ادامه داد: شهروندان و مسافران می‌توانند در صورت مشاهده کودکان خیابانی، در راه ماندگان و یا متکدیان خانم با شماره ۱۲۳ تماس گرفته و مراتب را اطلاع رسانی کنند.

جمع‌آوری متکدیان

وی در خصوص جمع آوری متکدیان افزود: وظیفه جمع آوری و نگهداری متکدیان آقا بر عهده شهرداری است و بهزیستی تنها به انجام اقدامات مددکاری و مشاوره‌ای به افراد جمع آوری شده می‌پردازد که در این خصوص شهرداری طی سال‌جاری مرکز نگهداری متکدیان آقا را احداث کرده است.

سلیقه بیان کرد: مرکز نگهداری متکدیان خانم توسط بهزیستی ایجاد شده که در این مرکز علاوه بر نگهداری متکدیان خانم به مشاوره و مددکاری آنها نیز پرداخته می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز نگهداری کودکان خیابانی و کودکان کار توسط بهزیستی در نظر گرفته شده است، افزود: کودکان کار و کودکان خیابانی پس از جمع‌آوری در یک دوره ۲۱ روزه در این مراکز نگهداری می‌شوند و آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: این کودکان در صورت داشتن والدین به خانواده شان تحویل داده می‌شوند و در صورتی که خانواده آنها شناسایی نشوند تنها با اجازه قاضی می‌توانند برای مدت طولانی‌تری در این مرکز نگهداری شوند.

مدیرکل بهزیستی استان قم اضافه کرد:‌ از ابتدای سال تا ۳۰ دی ماه تعداد ۲۱۴ کودک کار و کودک خیابانی در این مرکز نگهداری شده‌اند که ۶۰ درصد این کودکان غیر بومی بوده‌اند.

نزدیک به ۳ هزار تماس با اورژانس اجتماعی

وی بیان کرد: تعداد تماس‌های برقرار شده با اورژانس اجتماعی تا ۳۰ بهمن‌ماه ۲ هزار و ۹۵۶ مورد بود و همچنین پنج هزار و ۷۶۸ مورد تماس غیر مرتبط نیز برقرار شده است.

وی در پایان گفت: در ایام نوروز ۳ پایگاه ثابت و ۳ پایگاه سیار به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند./مهر

آدرس کوتاه :