حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷

سراب مرکز قم برای پيشگيري از اعتياد - روابط عمومی

 

 ويژه برنامه سراب با محوریت موضوع پیشگیری از اعتیاد به ویژه در حوزه جوانان هر هفته روی آنتن شبکه استانی نور می رود.

به گزارش روابط عمومي مركز قم؛ جواد سعادتمند تهيه كننده و كارگردان برنامه سراب گفت : اعتیاد از پدیده های شوم و پیچیده اي است كه معضل بسياري از جوامع بشری مي باشد و تهدیدي جدی برای بقاي انسانهاست است . کشور ما هم از هجمه و خطرات آن در امان نبوده و آمار قابل توجهی از خانواده ها و افراد را درگیر خود نموده است البته توطئه استکبار جهانی و استفاده از سلاح اعتیاد در جنگ نرم علیه کشورمان نیز مزید علت شده و خطر آن را دو صد چندان نموده است.

جواد سعادتمند گفت :اين برنامه با محوريت پيشگيري از اعتياد با موضوعاتی همچون مهارت هاي فرزند پروري، راه هاي پيشگيري از اعتياد، احكام قضائي اعتياد، نقش والدين در پيشگيري از اعتياد، آشنايي با عوارض مواد مخدر با حضور كارشناسان كشوري و استاني همچون دكتر نارنجي‌ها ، دكتر صرّامي و حجج اسلام و المسلمین يزدي و طالبي به مدت 30 دقيقه روز هاي دوشنبه و چهارشنبه ساعت 20:00 و تكرار آن در روزي هاي سه شنبه و پنج شنبه ساعت 19:00 بر روي آنتن شبكه استاني سيماي نور مي رود .

وي در ادامه صحبت‌هاي خود با اشاره به لزوم آموزش‌ مهارت‌هاي زندگي براي همگان گفت: ما در بحث پيشگيري از اعتياد بايد مهارت‌هاي همگاني در زندگي را كه شامل مهارت هاي نه گفتن، برقراري ارتباط موثر، كنترل خشم، كنترل هيجان،اعتماد به نفس، مقابله با استرس، مقابله با خلق منفي را به مخاطبان خود آموزش بدهيم كه البته بايد نقش خانواده‌ها در نحوه صحيح نظارت بر نوجوانان و انتخاب دوست براي فرزندان نيز پررنگ باشد تا افراد به سراب اعتياد گرفتار نشوند.

«سراب» شامل 32 قسمت است و در حال حاضر 18 قسمت آن با تهیه کنندگی و کارگردانی جواد سعادتمند، تصوير برداری اسلام عبادي به مدت ۳۰ دقیقه  در روزهاي  دو شنبه و چهارشنبه ساعت 20 و تكرار آن در روزهاي سه شنبه و پنج شنبه از شبكه استاني نور پخش مي‌شود.

آدرس کوتاه :