جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

سرزمین دلبری - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

سرزمین دلبری

سرزمین دلبری


Loading the player...

سرزمين دلبري

"دفاع مقدس نشان داد يک ملت در سايه حسن ظن به خدا ميتواند از همه گذرگاههاي دشوار عبور کند / بعضي ميخواهند آن دوران و جهتگيري ها و جهتگيري هاي امام را "تخطئه" کنند چون ميدانند فراموش نشدني است و تاثيرات بزرگي دارد"

مقام معظم رهبري

از هر طرف که حساب کني اينجا وسط زمين است؛ آخر دنياست و خط مرزي و انتهاي جاده ي خلقت، نفس که مي کشي ريه هايت پر مي شود از نور، صفا و معنويت. اينجا سرزمين مادري عشق است؛ همان جايي که عرشي ها طلائيه اش مي خوانند و عرشيان عشق آباد. اينجا سرزمين مادري مجنون است.
سلام اي سرزمين مادري مجنون.
سلام اي سرزميني که خاکت طوطياي چشم ملائکه است.
سلام اي سرزميني که خاکت سرمه ي کروبيان است.

شلمچه تنديس زيباي عشق است که در ميدان ايثار قد کشيده است . شلمچه شهر شهود و شهادت است . شلمچه مثنوي بلندايثار است و فرودگاه عشق و عروجگاه دل . صحراي خشکي که درياي مواج خون و اشکهاي عاشقانه در تربت پاکش دارد با قلب خونيني که هنوز زيبا و دلنواز مي تپد و خون غيرت و مردانگي را در رگهاي اين ديار مي دواند و حديث بلند حيات با عزت را زمزمه مي کند. زمين خاکي شلمچه ، زيباتر از آبي آسمان است چرا که شلمچه قتلگاه مرغان عاشقي است که براي وصال بي قرار بودند و از کوچه پس کوچه هاي منيت و ماديت رهيده و به شهر دلگشاي معنويت و شهادت دل بستند.

هر ساله اردوهاي راهيان نور از سراسر کشور به سرزمين عشق و خون اعزام مي گردند وشميم دلربايي ميثاق دوباره با عشق فضاي کشور را عطر آگين مي نمايد.

ويژه برنامه سرزمين دلبري گزارشي مستند از کاروانهاي راهيان نور است.

 

عوامل برنامه:

تهيه کننده و کارگردان: احمد فيضي

نويسنده: الهام نوروزي

تصوير بردار: داود رجبي

صدابردار: رضا بنايزدي

تدوين و صداگذاري: داود رجبي

گوينده: جواد احمديان

راوي: حاج محمد بيطرفان

حمل و نقل: سيد مرتضي ـ سيد حسين حسيني

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.