جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

سرمربی قمی تیم ملی چین در سمت خود ابقا شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سرمربی قمی تیم ملی چین در سمت خود ابقا شد


مجید عبدالحسینی کاراته‌کای قمی تا سال ۲۰۲۰ در سمت سرمربی تیم ملی کاراته چین ابقا شد.

 کاراته قم همیشه در سطح جهان و کشورمان مطرح بوده و عنوان‌های بسیار زیادی را به‌دست آورده است. در این رشته که جایگاه بسیار خوبی در استان قم دارد بازیکنانی همچون علیرضا کتیرایی و مهدی عموزاده که در سال‌های نه‌چندان دور قهرمانان ملی بودند را به خود دیده است.

به‌جز بازیکنان غلامرضا دباغیان از صاحب نامان کاراته ایران و قم است که سالیان متمادی  سمت سرمربیگری تیم ملی را بر عهده داشته است و حتی اگر بخواهیم کاراته قم در دوران حاضر بررسی کنیم قهرمانان مثل امیرمهدی زاده، علیرضا نجاتی را در آن مشاهده می‌کنیم.

مجید عبدالحسینی نیز یکی کاراته‌کاهای قهرمان قمی است که سابقه حضور در تیم ملی کشور را در کارنامه دارد و عنوان‌های زیادی را به‌دست آورده است و چند سالی می‌شود که وارد عرصه مربیگری شده است.

عبدالحسینی از سال 69 تا 85 در تیم ملی به‌عنوان بازیکن حضور داشت و در مسابقات بسیار زیادی بر روی تاتامی رفت و عنوان‌های بسیار زیادی را به دست آورد که از اهم آن‌ها می‌توان به مدال طلا آسیا 1995 فیلیپین، مدال طلا آسیا 2005 ماکائو مدال طلا جام آزاد ایتالیا 1994، مدال طلا جام آزاد فرانسه 1996 و مدال طلا مسابقات منتخبین جهان اشاره کرد.

قهرمان کشورمان از سال 85 از بازی‌های ملی و حضور در تیم ملی خداحافظی کرد و وارد عرصه مربیگری شد و چند سالی به‌عنوان مربی و سرمربی در تیم‌های لیگ برتر کشورمان فعالیت داشت.

پس‌ازآن در سال 2015 به چین رفت و هدایت تیم ملی این کشور را بر عهده گرفت، تا تنها ایرانی باشد که در کشورهای شرق آسیا که خودشان ابداع‌کننده ورزش رزمی بوده با سمت مربی فعالیت داشته باشد.

در مسابقات آسیایی ژاپن تیم چین نتیجه بسیار خوبی را گرفت و همین امر موجب شد تا وی در این تیم ماندگار شود.

به همین منظور شب گذشته در جلسه‌ای که با حضور مجید عبدالحسینی و وانگ رئیس فدراسیون کاراته چین و یکی از اعضای کمیته ملی المپیک چین در دانشگاه پکن برگزار شد، هدایت تیم ملی این کشور تا سال 2020 به مجید عبدالحسینی سپرده شد.

المپیک 2020 به میزبانی کشور ژاپن برگزار خواهد شد و این کشور که خود مهد کاراته جهان است و به همین منظور سرمایه‌گذاری بسیار زیادی در این رشته انجام داده تا ورزش ملی این کشور بتواند در المپیک درخشش خوبی را داشته باشد

علاوه بر سرمربیگری تیم ملی چین تا المپیک 2020 توکیو و المپیک جوانان، مجید عبدالحسینی مسئولیت کمیته آموزش مربیان فدراسیون کاراته چین و کمیته استعدادیابی و نبوغ فدراسیون کاراته چین را نیز بر عهده گرفت.

رشته کاراته به دلیل آن‌که از سال 2020 وارد رشته‌های المپیکی می‌شود، تمام کشورها سعی دارند تا از الان برای رشد و سرمایه‌گذاری در این رشته تلاش کنند تا بلکه بتوانند مدال‌هایی را در این بخش نصیب کشورشان شود./تسنیم

آدرس کوتاه :