جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

سریال نامدار - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

سریال نامدار

سریال نامدار


Loading the player...

پخش سریال «نامدار» ساخته حسن هدایت،  این سریال در 13 قسمت ساخته شده و هرشب ساعت 17:00 و تکرار آن 09:00 از شبکه استانی قم پخش می شود.
قصه سریال نامدار، شهر بروجرد را در دوره محمدعلی قاجار نشان می‌دهد. شخصیت اصلی داستان تاجری جوان به نام نامدار است که به واسطه آشنایی با شخصیت‌هایی مانند سیدجمال‌الدین واعظ به یکی از مبارزان نظام تبدیل می‌شود. نقش نامدار را مجید سعیدی بازی می‌کند که از بازیگران باتجربه بروجردی است.

کارگردانی این سریال را حسن هدایت از کارگردانان، طرا حان صحنه و لباس با سابقه ایران به عهده دارد. هدایت آثاری همچون سریال های کارآگاه علوی، محاکمه و فیلم های گرداب و ناسپاس را در پرونده کاری خود ثبت کرده است.

وی در این اثر از ظرفیت‌های بومی استانی بیشتر استفاده کرده است، چرا که معتقد است اگر بستر مناسب فعالیت‌های تولیدی حرفه‌ای در استان‌ها مهیا شود هنرمندان، بازیگران و نویسندگان استان‌ها به رشد و شکوفایی می‌رسند و این افراد می‌توانند به ذخایر هنرملی بپیوندند.

هاشمی تهیه کننده این مجموعه با بیان اینکه روایت تلخ و شیرین زندگی مردم آن دوره بروجرد دستمایه فیلمنامه است، اظهار داشت: در این حوادث، داستان تحول شخصیت‌های فیلمنامه به خصوص جوان بازرگانی به نام نامدار بررسی می‌شود که در سایه آشنایی با اشخاص صالح خصوصاً سید جمال‌الدین واعظ که در آن دوران در بروجرد به دستور شاه محبوس بود، صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: معرفی و ترویج روحیه گذشت ، ایثار و فداکاری ، معرفی شخصیت‌ها و روحانیون مبارز زمان مشروطه ، ترغیب و تشویق مردم به حماسه‌آفرینی و جان‌فشانی برای اعتلای کشور و جامعه برخی از اهداف محتوایی سریال نامدار است.
این تهیه‌کننده ابراز داشت: بازیگران اصلی 65 نفرند که 70 درصد آنها بومی و 30 درصدشان ملی هستند که در مدت چهار ماه در سه استان لرستان، قزوین و تهران برای این سریال نقش آفرینی کردند.

سال تولید: 1390

تهیه کننده: آقای هاشمی

کارگردان:حسن هدایت

بازیگران:مجید سعیدی، فرشید صمدی ‌پور، میرطاهر مظلومی، محمدرضا عباس‌نژاد، آوشین بیکایی، محمد ساربان ،غلام‌عباس گودرزی، مهدی شجاعی، صادق توکلی، مریم عبدلی، ،خسرو دستگیر، فریبا ترکاشوند ، محمد برسوزیان، مریم عبدلی،غلامرضا عارف نژاد ، ناصر جودکی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.0 stars out of 5.