جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

سفره دفاع مقدس همچنان شامل درس‌های تازه‌ای است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سفره دفاع مقدس همچنان شامل درس‌های تازه‌ای است


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم گفت: سفره دفاع مقدس همچنان درس‌ها و مسائلی دارد که از آن غافلیم و باید در این عرصه اهتمام جدی داشته باشیم تا بتوانیم درس بگیریم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم:

 

 احمد حسینی ظهر امروز  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت: باید همواره بکوشیم تا یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی داشته و از آن‌ها الگو بگیریم.

وی افزود: خبرنگارها چشم بیدار جامعه هستند و همواره دنبال خبر بوده و با تیزبینی مشکلات را درک می‌کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم اضافه کرد: اصحاب رسانه بسیاری از مسائل را می‌توانند گوشزد کنند و با رعایت اصل بی‌طرفی به رفع مشکلات بپردازند.

حسینی با اشاره به موضوع دفاع مقدس گفت: اگر دفاع مقدس ماندگار شده به برکت قدرت رسانه و اصحاب رسانه بوده است.

وی ادامه داد: بهترین آرشیوها از دفاع مقدس را می‌توان از رسانه‌های آن زمان پیدا کرد، البته بر این نکته نیز باید تأکید کرد که حوزه دفاع مقدس هنوز جای کار دارد و نباید به فراموشی سپرده شود.

وی تصریح کرد: حفظ دفاع مقدس وظیفه همگان است و کسی نمی‌تواند بگوید من وظیفه‌ای ندارم، رسانه‌ها نقش اصلی و اساسی دارند که در برابر جنگ نرم دشمن ایستادگی کنند.

حسینی اظهار کرد: در حوزه دفاع مقدس رسانه‌ها باید در نهادینه کردن و تبلیغ و ترویج آن تلاش کنند و انتظار از قم در این عرصه نیز بیش از استان‌های دیگر است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به موضوع کاروان شهدا و برنامه‌های تشییع شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گفت: این موضوع فضای معنوی در کشور ایجاد می‌کند و به دلیل اینکه این افراد همه‌ چیز خود را با خداوند معامله کرده‌اند می‌توانند فضای معنوی ایجاد کنند.

وی گفت: اینکه دیده می‌شود در مراسم تشییع شهدا همه اقشار حضور دارند همان دلیل خدایی بودن کار آن‌هاست که این موضوع بسیار اثربخش و تأثیرگذار است.

حسینی ادامه داد: سفره دفاع مقدس همچنان درس‌ها و مسائلی دارد که از آن غافلیم و باید در این عرصه اهتمام جدی داشته باشیم تا بتوانیم درس بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های این اداره‌کل آزمایش DNA برای خانواده شهدا بود که این اتفاق رقم خورده و از همه خانواده شهدا آزمایش گرفته‌ شده است و اگر خانواده شهیدی هنوز آزمایش نداده آمادگی داریم که این آزمایش را انجام دهیم. / فارس


آدرس کوتاه :