جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

سفیر قم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به دنبال حضور در لیگ برتر است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سفیر قم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به دنبال حضور در لیگ برتر است


مدیرعامل باشگاه سفیر قم گفت: سفیر قم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به دنبال حضور در لیگ برتر است.

قربانی بیان داشت؛

غلامرضا قربانی در نشست خبری باشگاه سفیر قم درباره آغاز فعالیت این باشگاه اظهار داشت: تیم والیبال سفیر قم در سال 90 و پیش از حضور در مسابقات لیگ دسته اول کشور با نام تیم شهید نظری فعالیت می‌کرد و در لیگ استانی حاضر بود اما برای حضور در لیگ کشوری ترجیح داد نام شهید را به دلیل برخی حاشیه‌ها که در تیم‌های ورزشی و مسابقات ان ممکن است رخ دهد یدک نکشد.

وی افزود: استفاده از نام سفیر به نیت حضرت مسلم بن عقیل (ع) که سفیر امام حسین (ع) در سفر به کوفه بود انتخاب شد و در چند سالی که این تیم در سطح والیبال کشور مطرح شده، رویکردی فرهنگی همگام با برنامه‌های منطبق بر رشد والیبال قم را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل باشگاه سفیر قم گفت: در ابتدای کار 80 درصد نفرات تیم سفیر قم بومی بودند اما پس از اینکه وارد لیگ دسته اول کشور شدیم مشاهده کردیم که ظرفیت کافی برای حضور در این سطح مسابقات با استفاده کامل از نیروهای بومی را نداریم و به ناچار به استفاده از بازیکنان غیر بومی روی آوردیم.

قربانی بیان کرد: درست ‌است که بیشتر بازیکنان تیم بزرگسالان سفیر در لیگ دسته اول کشور را بازیکنان غیر بومی تشکیل می‌دهند اما والیبال قم در بخش رده‌های سنی پایه غنی است و در این چند سال تلاش کرده‌ایم در تیم‌های والیبال پایه سفیر بازیکنان قمی را به شکل اصولی تمرین و آموزش دهیم تا سفیر به‌تدریج به سمت بومی شدن در یک فرآیند چند ساله پیش برود.

وی عنوان کرد: امسال سومین سالی است که سفیر را در لیگ دسته اول کشور داریم و بنا را بر نتیجه‌گیری در آینده گذاشته‌ایم چنان که بازیکنان جوان ما قرارداد 3 ساله دارند و و پس از پایان فصل اگر باکیفیت بودند حفظ می‌شوند و اگر مد نظر کادر فنی نبودند جای آن‌ها با بازیکنان جوان دیگری که از تیم‌های پایه می‌آیند یا بازیکنان باتجربه و باکیفیت از تیم‌های دیگر پر می‌شود.

قربانی درباره علت ورود و سرمایه گذاری‌اش در والیبال گفت: من در رشته‌های دیگر برای مقطع کوتاهی فعالیت‌هایی داشته‌ام اما والیبال رشته‌ای گروهی و در عین حال بدون درگیری است که مقررات حاکم بر آن درس زندگی می‌دهد و آموزه‌های خاصی در این رشته هست که شاید در رشته‌های دیگر یک جا جمع نباشد.

مدیرعامل باشگاه سفیر قم تصریح کرد: امیدواریم سفیر را در لیگ بر‌تر ببینیم اما نه در حال حاضر و نه در آن روزی که تیم سفیر به لیگ بر‌تر والیبال صعود کند، به استفاده از بودجه دولتی فکر نکرده‌ایم و براساس توان شخصی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در آن وارد می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم مسئولان والیبال قم با سفیر همکاری کنند و دلسوز این تیم و آینده والیبال قم باشند و همین امسال هم ما می‌توانستیم تیمی را ببندیم که به راحتی جزء 4 تیم بر‌تر باشد اما در این صورت باید خیلی از جوان‌هایمان را قلع و قمع می‌کردیم در حالی که هدف ما این نیست و ما دنبال این هستیم که سودی به جوان و والیبال قم برسانیم./خبرگزاری تسنیم

آدرس کوتاه :