جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

سفیر قم به مقام چهارم والیبال ساحلی قهرمانی کشور دست یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سفیر قم به مقام چهارم والیبال ساحلی قهرمانی کشور دست یافت


تیم والیبال سفیر استان قم با کسب مقام چهارم به کار خود در پیکارهای والیبال ساحلی قهرمانی مردان باشگاه‌های کشور پایان داد.

با پایان رقابت 24 تیم

 

 با حضور 24 تیم از استان‌های مختلف کشورمان، مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور با شرکت برترین‌های کشور در منطقه آزاد انزلی به انجام رسید و مردان والیبالیست قم در ترکیب تیم سفیر در این دوره از پیکارها برابر حریفان صف‌آرایی کردند.

این در شرایطی است که در این دوره از مسابقات قهرمانی والیبال ساحلی مردان کشور، تیم‌های والیبال ساحلی از استان‌های مختلف کشور برای دومین دوره متوالی در تلاش برای کسب مقام‌های اول تا سوم بخش تیمی با یکدیگر به رقابت پرداختند تا رده‌بندی نهایی این بازی‌ها مشخص شود.

با برنامه‌ریزی انجمن والیبال ساحلی فدراسیون والیبال کشور این مسابقات در دور نخست مرحله گروهی در گروه‌های مقدماتی آغاز شده است و در نهایت تیم‌های اول و دوم هر گروه با حضور در مراحل بعدی برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر رقابت کردند.

در حالی که این دوره از رقابت‌ها برای دومین دوره با حضور چهره‌های مستعد و مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی در انزلی به انجام رسید، فدراسیون والیبال از برگزاری این رقابت‌ها، شناسایی استعدادهای والیبال ساحلی کشور پشتوانه‌سازی تیم ملی والیبال ساحلی بزرگسالان کشورمان را دنبال می‌کرد.

در پایان مرحله نخست رقابت‌های والیبال ساحلی قهرمانی کشور در منطقه آزاد انزلی، 16 تیم به مرحله دوم صعود کردند در حالی که در دومین دوره این مسابقات 60 والیبالیست ساحلی از استان‌های مختلف کشور حضور یافتند و تیم‌های حاضر در این دوره مسابقات به مدت سه روز در مجموعه ورزش‌های ساحلی زنده‌یاد سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی در هشت گروه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در پایان مرحله نخست این رقابت‌ها، تیم‌های منطقه آزاد انزلی، فرانتک، سفیر قم، فرانتک (ب)، ‌صرافی کریمی، چای رحمت، شورای شهر آق‌قلا، منطقه آزاد کیش، سایپا البرز، خزر اسپورت، کیمیای سعادت، گیلان کوب، تک‌دانه گلستان، آرتین چالوس، آرد اطهر بناب، چابکسر به مرحله دوم صعود کردند.

با انجام بازی‌های مرحله بعد که به صورت حذفی صورت گرفت، صعودکننده‌ها به مراحل دوم، سوم و نیمه نهایی مشخص شدند و بعد از حضور چهار تیم در مرحله نیمه پایانی، تیم‌های منطقه آزاد انزلی و سایپا تهران برای کسب مقام قهرمانی مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

در دیدار نهایی این دوره از رقابت‌ها دو تیم منطقه آزاد انزلی با ترکیب صابر هوشمند و عباس پورعسگری و سایپا تهران با ترکیب ابراهیم سن‌سبیلی و عبدالحامد میرزاعلی به مصاف هم رفتند که تیم میزبان موفق به شکست سایپا شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

تیم والیبال سفیر قم که در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها با بدشانسی نتیجه را واگذار کرده بود در دیدار رده‌بندی برای کسب مقام سوم مقابل دیگر بازنده مرحله قبل یعنی خزر اسپرت قرار گرفت که در پایان این دیدار تیم خزر اسپرت با ترکیب آق‌محمد سلاق و بهمن قلی‌پوری موفق به شکست تیم سفیر قم شد.

والیبالیست‌های سفیر قم یعنی سروش جعفری و پیام شعبان‌پور در این دیدار با انگیزه بسیار بالا برای کسب مقام سوم به مصاف حریف خود رفتند اما تیم خزر اسپرت موفق به شکست سفیر و کسب مدال برنز این رقابت‌ها شد./ فارس

آدرس کوتاه :