جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

سلطان خراسان - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

سلطان خراسان

سلطان خراسان


Loading the player...

 

امام علي ‌بن موسي‌الرضا (عليه السلام) هشتمين امام شيعيان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مکرم اسلام مي‌باشند.

حضرت رضا
(عليه السلام) تا قبل از هجرت به مرو در مدينه زادگاهشان، ساکن بودند و در آنجا در جوار مدفن پاک رسول خدا و اجداد طاهرينشان به هدايت مردم و تبيين معارف ديني و سيره نبوي مي‌پرداختند. مردم مدينه نيز بسيار امام را دوست مي‌داشتند و به ايشان همچون پدري مهربان مي‌نگريستند. تا قبل از اين سفر، با اينکه امام بيشتر سالهاي عمرش را در مدينه گذرانده بود، اما در سراسر مملکت اسلامي پيروان بسياري داشت که گوش به فرمان اوامر امام بودند.

امام در گفتگويي که با مأمون درباره ولايت عهدي داشتند، در اين باره اين گونه مي‌فرمايند: "همانا ولايت عهدي هيچ امتيازي را بر من نيفزود. هنگامي که من در مدينه بودم فرمان من در شرق و غرب نافذ بود و اگر از کوچه‌هاي شهر مدينه عبور مي‌کردم، عزيرتر از من کسي نبود. مردم پيوسته حاجاتشان را نزد من مي‌آوردند و کسي نبود که بتوانم نياز او را برآورده سازم مگر اينکه اين کار را انجام مي‌دادم و مردم به چشم عزيز و بزرگ خويش، به من مى‌نگريستند."

ايشان در سن 35 سالگي عهده‌دار مسئوليت امامت و رهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي که سختي‌ها و رنج بسياري را بر امام رواداشتند و سر انجام مأمون عباسي ايشان را در سن 55 سالگي به شهادت رساند.

ويژه برنامه خورشيد طوس بمناسبت ميلاد سراسر خير وبرکت حضرت امام رضا(ع) در صداي مرکز قم و در دو نوبت صبح وعصر تهيه وپخش مي گردد.

عوامل اين برنامه:

تهيه کنندگان : آقايان باقريان - خاني

گويندگان: آقاي مهدي زاده و خانم لطفي

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.