جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

سمینار یک روزه پانسمان‌های نوین برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سمینار یک روزه پانسمان‌های نوین برگزار می‌شود


معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری سمینار یک روزه پانسمان‌های نوین خبر داد.

توسط جمعیت هلال احمر قم

عبدالنبی بحرانی امروز در قم با اشاره به برگزاری دوره آموزشی پانسمان‌های نوین گفت: این دوره آموزشی در چهار جلسه برای پزشکان و پرستاران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سمینار به همت معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم برگزار می‌شود، ابراز کرد: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته پزشکان و پرستاران تیم‌های معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در خصوص زخم و پانسمان‌های نوین با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا آموزش می‌بینند.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم با اعلام اینکه این دوره با حضور 30 پزشک و پرستار برگزار می‌شود بیان کرد: این افراد از استان‌های قم، تهران و مرکزی در این سمینار شرکت می‌کنند.

بحرانی اضافه کرد: در این سمینار شرکت کنندگان در ارتباط با توانمندسازی تیم‌های بهداشت و درمان هلال احمر قم هم‌اندیشی خواهند داشت.

وی با اشاره به حضور بهترین متخصصان پانسمان‌های نوین کشور در این سمینار اظهار کرد: استادانی همچون استاد الله‌قلی و استاد عبدی که از زخم‌کاران برجسته کشور هستند در این سمینار به ارائه آموزش‌های مرتبط با زخم و پانسمان و آخرین اطلاعات در این زمینه می‌پردازند.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: همچنین پزشکان جراح، ارتوپد و رادیولوژیست نیز برای ارائه راهکارهای مناسب در ارتباط با زخم‌ها و پانسمان‌های نوین می‌پردازند.

بحرانی با بیان اینکه پانسمان نوین پانسمانی گروهی است یادآور شد: این پانسمان‌ها، جذب زخم می‌شود و نیازی به داروهای خاص شست‌و شو و ضد عفونی زخم ندارد.

وی اضافه کرد: این پانسمان‌ها به صورت هوشمند عمل کرده و اتم‌های نقره را آزاد و موجب جذب ترشحات زخم و کشته شدن میکروب‌ها می‌شوند.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم اضافه کرد: پمادهایی که در این پانسمان‌ها استفاده می‌شود بافت‌های مرده را از بین می‌برد و با این اتفاق نیاز به جراحی برای از بین بردن بافت‌های مرده نیست.

بحرانی بیان کرد: در نظر داریم تا با بستن قرارداد با بیمارستان‌ها کنترل و پانسمان زخم در بخش‌های «آی.سی.یو»  و «سی.سی.یو»  را در دست بگیریم تا از بروز مشکلاتی نظیر زخم بستر در این بخش‌ها جلوگیری کنیم.

وی به انواع مختلف زخم‌ها اشاره کرد و گفت: زخم‌ها شامل زخم بستر، زخم دیابت، زخم‌های عروقی و زخم‌های عروق لنفاوی می‌شوند که برای بیماران مشکلات عدیده‌ای ایجاد می‌کنند.

نخستین جلسه این دوره آموزشی فردا دوشنبه 16 شهریور ماه از ساعت 8 صبح الی 14 بعد از ظهر روز دوشنبه در محل درمانگاه هلال احمر واقع در خیابان ارم، کوچه 16 برگزار می‌شود./ فارس

آدرس کوتاه :