جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

سنگک و بربری در اولویت آزادسازی قیمت نان در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سنگک و بربری در اولویت آزادسازی قیمت نان در قم


رئیس اتحادیه صنف نانوایان قم از آزاد سازی قیمت نان در نانوایی‌های سنگگ و بربری در قم خبر داد.

دهناد خبر داد؛

سید جواد دهناد پیرامون آزادسازی نرخ نان در قم بیان کرد: به استناد مصوبه هیئت وزیران مبنی بر آزادسازی ۲۰ درصد از واحدهای نانوایی که تحت آزاد پز فعالیت کنند بر این اساس قیمت نان در ۲۰ درصد از نانوایی‌های این شهر آزادسازی شد.

رئیس اتحادیه صنف نانوایان قم بیان کرد: بر این اساس این نانوایی‌ها آرد را آزاد خریداری کرده و قیمت نیز بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

وی در ادامه گفت: نانوایی‌های فانتزی پز، سنگک و بربری جزو نانوائی ها هستند که ۲۰ درصد آنها نان را به نرخ آزاد به فروش می رسانند.

دهناد درباره آزاد سازی نرخ نان در انواع دیگر این محصول گفت: چون بیشتر نانوایی‌های تافتون و لواش در منطقه محروم قم واقع شده بود بر اساس تصمیم شورای سیاست‌گذاری استان نرخ نان در این نانوایی‌ها به روال سابق است و تاکنون شامل آزادسازی قیمت نشده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح آزاد سازی قیمت نان از هشتم فروردین‌ماه در قم اجرایی شده است، گفت: اجرای این طرح می‌تواند موجب افزایش رقابت و همچنین باعث افزایش کیفیت در ارائه نان و کمتر شدن دور ریز نان شود.

کمبود ۴۰ نانوایی در پردیسان

وی همچنین به کمبود نانوایی در شهر و شهرک پردیسان اشاره کرد و گفت: این منطقه نیازمند ۵۰ نانوایی است که در حال حاضر تنها ۱۴ واحد نانوائی در این منطقه فعال است و با توجه به کارهای کارشناسی انجام گرفته در این باره جانمایی‌ها صورت گرفته تا متقاضیان با ارائه درخواست‌ها بتوانند اقدام به راه اندازی نانوایی در این منطقه داشته باشند.

آدرس کوتاه :