رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

سه طرح مهم حوزوی تدوین شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سه طرح مهم حوزوی تدوین شد


رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از آماده‌سازی سه طرح مهم برای ارسال به شورای عالی جامعه مدرسین خبر داد و گفت: این طرح‌ها بعد از بررسی و تصویب به شورای عالی حوزه‌های علمیه ابلاغ شود.

حجت الاسلام فرخ فال؛

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ‌فال عصر یکشنبه در چهارمین اجلاسیه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد، شکل گیری مجمع عمومی جامعه مدرسین را از مطالبات مقام معظم رهبری دانست که محقق شده است.

وی با اشاره به تشکیل ۱۱ کمیته بعد از سومین اجلاسیه مجمع عمومی جامعه مدرسین، به بیان عناوین این کمیته‌ها پرداخت و گفت: این کمیته‌ها شامل کمیته اخلاق و تهذیب، آموزش، کلام و رصد و پاسخگویی به شبهات، مطالبات مراجع عظام و مقام معظم رهبری، جذب اساتید، تبلیغ، تکریم اساتید و نخبگان حوزه، گسترش فرهنگ قرآن و عترت، ارتباطات و پژوهش و بررسی بحران‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

مدیر حوزه علمیه استان قم ادامه داد: این کمیته‌ها در طول حدود ۵ ماه دستاوردها و برکات خوبی داشته و سعی بر این بوده که اعضای جامعه مدرسین در این کمیته‌ها حضور داشته باشند و از تجارب آنها استفاده شود.

حجت‌الاسلام فرخ‌فال تاکید کرد: امیدواریم با فعالیت این کمیته‌ها و بررسی و تحقق مطالبات مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری بتوانیم گام‌های علمی برای تحول آفرینی در حوزه برداریم.

مدیر حوزه علمیه قم از آماده‌سازی سه طرح برای ارسال به شورای عالی جامعه مدرسین خبر داد که قرار است این طرح‌ها بعد از بررسی و تصویب به شورای عالی حوزه‌های علمیه ابلاغ شود.

وی گفت: طرح «تهذیب»، «احیای علم کلام» و «مدارک و مدارج علمی و عناوین روحانیت» عناوین این سه طرح است که طرح سوم، دغدغه همه مراجع به ویژه مقام معظم رهبری است.

آدرس کوتاه :