جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

سودای سهراب - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

سودای سهراب

سودای سهراب


Loading the player...

سودای سهرابسال 1364 شهر قم نزدیک محل اعزام رزمندگان به جبهه سهراب دربندی حدود 40ساله به همراه فرزند 8ساله ی خود حمید و همسرش معصومه بابت اعزام سهراب به جبهه ایستاده اند.اما هنوز دوساعت به اعزام مانده است ،معصومه دلیل زود امدنشان را می پرسد وسهراب میخواهد به قبرستان نزدیک انجا که محل دفن مرحوم جلالی پدر معصومه کشته شده به دست ساواک بروندتا بتوانند فاتحه ای بخوانند.


سر قبر مرحوم جلالی حمید از پدر میپرسد که چرا امروز اینجا امده اند درحالی که همیشه پنج شنبه ها می امدند.سهراب به پسرش حمید میگوید که سال هاست منتظر بوده تاحمید به سنی برسد تا او بتواند داستان گذشته ی خودش وپدر بزرگش را تعریف کند حمید بی صبرانه منتظر توضیحات پدر میباشد.

سهراب این گونه تعریف میکند:

دهه ی 50 شهر قم خانه ی مجردی و قدیمی سهراب در محله های قدیمی قرار داشت.سهراب به همراه دو نفر از رفقاوهم مسلک های خودش که به همراه خلاف و زورگیری و دزدی مبادرت می کردند از هرج و مرج مبارزات مردم انقلابی استفاده میکردند و مشغول دزدی بودند. در یکی از شهرها سروصدا و فریاد ودرگیری از کوچه شنیده میشد بعد از ان صدای تیر اندازی سکوت انها را به هم زد بلا فاصله فردی با مشت و لگد به درب خانه کوبید سهراب میخواست در را باز کند که دوستانش اعتراض کردند انها در حالی که ترسیده بودند گفتند:یک خراب کار پشت در است و ایا تو میخواهی با ساواک روبه رو شوی...


نمایش رادیویی سودای سهراب باهدف پرداختن به رویدادهای انقلاب و تاثیر گذاری نقش محوری روحانیت در مبارزات علیه رژیم شاه در شهر قم میپردازد.


نویسنده و کارگردان :سید محمد حسینی
تهیه کننده:امیرحسین یاوری
صدابردار: الهه حیدری
سردبیر: معصومه سلمانزاد
ناظر کیفی: محسن جعفری

برخی از بازیگران نمایش رادیویی سودای سهراب:

سید محمد حسینی، علی فرحناک، سید حمید لاجوردی، امیرحسین یاوری, محمد هدایتی,  لیلا سادات موسوی، لیلا پاک بین، مریم السادات صدر پور و ...


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.