جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

سوگنامه - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

سوگنامه

سوگنامه


Loading the player...

سوگنامه

 

 

جابر از پیامبر صلی الله علیه و آلهسوگنامه درباره امامان از نسل امیر المۆمنین علیه السلام می پرسد حضرت رسول صلی الله علیه و آله می فرمایند: حسن و حسین که سرور جوانان اهل بهشت اند و سپس علی بن الحسین و ... تا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف.

با توجه به این همه تأکید و احترامی که اسوه تمام مسلمین یعنی پیامبر اسلام صلى اللَّه علیه و آله بر امام مجتبی علیه السّلام داشته و مۆمنان به خصوص مسلمانان مدینه از آن کاملا آگاه بودند چه شد که حرمت حضرت مجتبی صلوات الله علیه نگه داشته نشد؟!

توجه به این نکته لازم است که بین اهل بیت علیهم السلام تمایزی از سبک رفتار وجود ندارد؛ به عبارت دیگر همگی نشاندهنده راه درست زندگی در دوره زمان زندگی خود بوده‌اند و آنچه وظیفه ماست شناخت ویژگیهای زندگی آنان است. منظور آن است که اگر امام حسن علیه السلام به جای امام حسین علیه السلام قرار می‌گرفت و با شرایط اجتماعی- سیاسی بعد از معاویه روبرو می‌شد، همانگونه قیام می‌کرد که سالار شهیدان قیام کرده‌اند. شجاعت جسمانی آن حضرت هم از همان دوران شرکت در جنگهای پدرشان علی مرتضی علیه السلام آشکار است.

آن حضرت مورد تهمت دشمنان قرار می‌گرفت و حتی دوستان نیز به او زخم زبان می‌زدند. خطیب جمعه هر هفته به اطاعت از بخشنامه سراسری معاویه در حضور آن حضرت، پدر ایشان امام متقین علی علیه السلام را ناسزا و لعن می‌نمود. برای کسانی که روح بزرگ داشته باشند، این دردهای روحی آزار دهنده‌تر از دردهای جسمی است و با این مقایسه، مسموم شدن ایشان مصیبت کوچکی نسبت به این مصیبتها به حساب می‌آید. با این حال امام مجتبی علیه السلام همه این مصیبتها را تحمل نمود و الگویی برای حلم گردید.

ویژه برنامه  رحلت جانگداز پیامبر اکرمئ(ص) و شهادت سبط اکبرشان امام حسن مجتبی( ع) در سالروز شهادت در دو نوبت صبح وبعد از ظهر از صدای مرکز با بخشهای متنوع تهیه وپخش گردید.

بخشهای کارشناسی، پلاتو، گزارش از مدینه، پوشش مراسم زیارت حضرت رسول از بعید در حرم مطهر، بخشهایی از عزاداری سپاه علی ابن ابیطالب(ع)، ارتباط با مراسم بهزیستی و ارتباط با رادیو ایران...بخشهای مختلف برنامه بودند.

 

 

عوامل این برنامه:

تهیه کننده: آقای هاشمی

کارشناس : حجهالاسلام رضوی

گوینده: آقای احمدیان

نویسنده : خانم ماشائاللهی

گزارشگران: آقای یوسفی،خانم امینی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.