رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

سوگ خوشید - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

سوگ خوشید

سوگ خوشید


Loading the player...

جابر از پيامبر صلي الله عليه و آله سوگنامه درباره امامان از نسل امير الم?منين عليه السلام مي پرسد حضرت رسول صلي الله عليه و آله مي فرمايند: حسن و حسين که سرور جوانان اهل بهشت اند و سپس علي بن الحسين و ... تا حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف.

با توجه به اين همه تأکيد و احترامي که اسوه تمام مسلمين يعني پيامبر اسلام صلى اللَّه عليه و آله بر امام مجتبي عليه السّلام داشته و م?منان به خصوص مسلمانان مدينه از آن کاملا آگاه بودند چه شد که حرمت حضرت مجتبي صلوات الله عليه نگه داشته نشد؟!

توجه به اين نکته لازم است که بين اهل بيت عليهم السلام تمايزي از سبک رفتار وجود ندارد؛ به عبارت ديگر همگي نشاندهنده راه درست زندگي در دوره زمان زندگي خود بوده‌اند و آنچه وظيفه ماست شناخت ويژگيهاي زندگي آنان است. منظور آن است که اگر امام حسن عليه السلام به جاي امام حسين عليه السلام قرار مي‌گرفت و با شرايط اجتماعي- سياسي بعد از معاويه روبرو مي‌شد، همانگونه قيام مي‌کرد که سالار شهيدان قيام کرده‌اند. شجاعت جسماني آن حضرت هم از همان دوران شرکت در جنگهاي پدرشان علي مرتضي عليه السلام آشکار است.

آن حضرت مورد تهمت دشمنان قرار مي‌گرفت و حتي دوستان نيز به او زخم زبان مي‌زدند. خطيب جمعه هر هفته به اطاعت از بخشنامه سراسري معاويه در حضور آن حضرت، پدر ايشان امام متقين علي عليه السلام را ناسزا و لعن مي‌نمود. براي کساني که روح بزرگ داشته باشند، اين دردهاي روحي آزار دهنده‌تر از دردهاي جسمي است و با اين مقايسه، مسموم شدن ايشان مصيبت کوچکي نسبت به اين مصيبتها به حساب مي‌آيد. با اين حال امام مجتبي عليه السلام همه اين مصيبتها را تحمل نمود و الگويي براي حلم گرديد.

ويژه برنامه رحلت جانگداز پيامبر اکرم(ص) و شهادت سبط اکبرشان امام حسن مجتبي( ع) در سالروز شهادت در دو نوبت صبح وبعد از ظهر از صداي مرکز با بخشهاي متنوع تهيه وپخش گرديد.

بخشهاي کارشناسي، پلاتو، گزارش از مدينه، پوشش مراسم زيارت حضرت رسول از بعيد در حرم مطهر، ارتباط با مراسم بهزيستي و ارتباط با راديو ايران...بخشهاي مختلف برنامه بودند.

عوامل اين برنامه:

تهیه کننده : آقای پازوکی

گوینده: آقای یاوری

نویسنده: موگویی

گزارشگر: آقای اشرفیآدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.