جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

سکوی نخست مسابقات قهرمانی کشور برازنده ووشوکاران قم بود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سکوی نخست مسابقات قهرمانی کشور برازنده ووشوکاران قم بود


دبیر هیئت ووشو استان قم گفت: سکوی نخست رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور برازنده ووشوکاران قم بودچراکه مدت‌ها تمرین داشته و سختی‌های زیادی را تحمل کرده بودند.

دبیر هیئت ووشو استان قم

محمدهادی رشیدی امروز اظهار کرد: ووشو هم در قالب مسابقاتی که زیر نظر فدراسیون ووشو در هر دو بخش تالو و ساندا برگزار می‌شود و هم در سبک‌های متعدد آن، در قم استعدادهای بسیار زیادی دارد.

وی ادامه داد: باشگاه‌های فعال در ووشو قم به خوبی به تربیت بازیکنان مستعد و آینده‌دار می‌پردازند و در همین فصل تابستان که با ایام اوقات فراغت دانش‌آموزان مواجه هستیم، بسیاری از خانواده‌ها فرزندان خود را به برنامه‌های آموزشی این رشته ورزشی آورده‌اند.

دبیر هیئت ووشو استان قم بیان کرد: دیگر موضوعی که موجب رشد و تحول ووشو قم شده، برخورداری از مربیان با دانش و تحصیل کرده‌ این رشته ورزشی است، مربیانی که با دلسوزی و علاقه بسیار زیاد به پرورش نخبه‌های ووشو قم می‌پردازند.

وی یادآور شد: سال گذشته در هر دو بخش آقایان و بانوان در سالن ورزشی فرودگاه بین‌المللی قم میزبانی مسابقات ووشو قهرمانی کشور را در سبک فانگ‌من‌چوان بر عهده داشتیم و خوشبختانه ووشوکاران قم در هر دو بخش عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

رشیدی عنوان کرد: امسال نیز نخستین میزبانی ما به مسابقات سبک لوهان‌چوان قهرمانی کشور اختصاص داشت و ووشوکاران قم بار دیگر با نشان دادن نبوغ و استعداد بالای خود و رهبری خوبی که از سوی کادر فنی می‌شدند به مقام قهرمانی دست یافتند.

وی با بیان اینکه ووشوکاران قم با کسب مجموع 21 مدال مقام قهرمانی مسابقات ووشوی مردان کشور در سبک لوهان‌چوآن را به خود اختصاص دادند، ابراز کرد:‌ این دوره از پیکارها در حالی به کار خود پایان داد که ووشوکاران قم با کسب بیشترین مدال در تمامی رده‌های سنی عنوان قهرمانی را به دست آوردند.

دبیر هیئت ووشو استان قم بیان کرد: در این مسابقات که در سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار شد 400 ووشوکار از 22 استان مسابقات خود را برگزار کردند و ووشوکاران شرکت‌کننده در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به رقابت پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از پیکارها که در دو بخش ساندا و تالو به انجام رسید،‌ تیم مردان هیئت ووشوی استان قم با کسب مجموع 21 مدال متشکل از هشت مدال طلا، 6 مدال نقره و هفت نشان برنز عنوان قهرمانی را به دست آورد تا جام قهرمانی را در خانه حفظ کند.

رشیدی یادآور شد: تیم ووشوی همدان جدی‌ترین حریف قم برای کسب عنوان قهرمانی این مسابقات بود که در پایان با کسب 6 مدال طلا، پنج نشان نقره و چهار مدال برنز در جایگاه دوم ایستاد و عنوان نایب ‌قهرمانی را از آن خود کرد، ضمن اینکه تیم هیئت ووشو قزوین نیز با کسب پنج مدال طلا، چهار مدال نقره و هفت مدال برنز به مقام سوم دست یافت.

آدرس کوتاه :