جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سیاستمداران غربی‌ عقل سیاسی ندارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سیاستمداران غربی‌ عقل سیاسی ندارند


یکی از مراجع تقلید گفت: واقعیت این است که سیاست‌مداران غربی عقل و فهم سیاسی ندارند، اگر عقل و منطق داشتند، دست به عمل توهین به پیامبر اکرم(ص) نمی‌زدند.

آیت الله مکارم شیرازی؛

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) اظهار کرد: عبادت، زهد و اجتهاد به معنای اطاعت و پیروی از خداوند است که انسان‌ها باید به بالاترین این مقام‌ها دست پیدا کنند.

وی افزود: با تقواترین انسان‌ها کسانی هستند که به سراغ مشتبهات نروند، اگر در هر مسئله‌ای با شک مواجه هستند به سراغ آن نروند و از آن دوری کنند، به سراغ حرام‌ها نروند تا حلال‌ها در نظرشان مهم و با اهمیت جلوه کند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه انسان‌های عادی حق نزدیکی به مناطق مرزی را ندارند گفت: شبهات مانند مناطق ممنوع بوده که انسان‌ها از ورود به مناطق ممنوع باید خودداری کنند، البته انسان‌های عالم باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تصریح کرد: دوری از شبهات سبب الگو شدن برای انسان‌های دیگر می‌شود و انسان‌ها نه تنها باید از حرام دوری کرده بلکه باید از شبهات نیز دوری کنند.

وی با اشاره به انجام واجبات گفت: اگر فردی واجبات را انجام دهد بدون تردید از عابدترین افراد خواهد بود که امر به معروف و نهی از منکر، نماز و روزه از جمله واجبات هستند.

استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: زهد به معنای اسیر نبودن در چنگال دنیا است و ممکن است انسان مانند حضرت سلیمان ممالکی در دنیا داشته باشد، اما وابسته به دنیا نباشد، زاهدترین انسان‌ها کسی است که اسیر مال و دنیا نباشد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به افرادی که گناهان را ترک می‌کنند گفت: افرادی که تهمت، دروغ و به طور کلی محرمات را ترک کنند، در مسیر الهی اجتهاد کرده است و این چهار عمل از مهمترین برنامه‌های زندگی انسان‌ها است.

وی بیان کرد: اگر انسان‌ها اعمالی را که امام حسن عسکری(ع) گفتند انجام دهند به طور کامل از انسان‌های خوشبخت و سعادتمند دنیا و آخرت خواهند بود.

این مرجع تقلید با اشاره به اهانت یکی از روزنامه‌های فرانسوی به پیامبر اکرم (ص) گفت: امروز همه جهان اسلام به سبب اهانت غربی‌ها به پیامبر اکرم(ص) خشمگین هستند و موج نفرت از این مجله فرانسوی که دولتمردان غربی از آن حمایت کرده‌اند، همه جا را فرا گرفته است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: گروهی از تکفیری‌های دست پرورده غرب دست به جنایتی زده‌اند که این عمل را همه محکوم می‌کنند، اما رجال غرب به جای اینکه اجازه ندهند گروه تکفیری این فعالیت را انجام دهند و از آنها حمایت نکنند دست به ماجراجویی عجیبی زده‌اند.

وی با اشاره به اینکه غربی‌ها به پیامبر اکرم(ص) اهانت کرده‌اند گفت: نام این عمل را حمایت از آزادی بیان گذاشته‌اند و کمترین نشان انسانیت این است که به دیگران آزار نرسانیم و اهانت به ایشان خنجری است که به قلب مسلمانان وارد می‌شود، آیا این عمل به معنای آزادی بیان است.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: نخست وزیر انگلستان می‌گوید ما می‌خواهیم توهین کنیم، ولی واقعیت این است که سیاست‌مداران غربی عقل و فهم سیاسی ندارند، اگر عقل و منطق داشتند، دست به این عمل نمی‌زدند.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: خوب است که بر سر عقل بیایند و معنی آزادی بیان را درک کنند و با ترک ماجراجویی از مسلمانان عذرخواهی کنند و دنیا را به بی‌ثباتی نکشند که این عمل دامن خود آنها را نیز خواهد گرفت.

وی یاد آور شد: امیدواریم خداوند انسان‌ها را بیدار کند تا ماهیت واقعی دشمنان و کشورهای غربی را بشناسند و این رفتار غربی‌ها سبب شده است تا بسیاری از مردم چهره واقعی دشمنان اسلام را بشناسند.

آدرس کوتاه :