رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی در روستاها به بیش از 70 درصد رسید - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم از افزایش 78 درصدی شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی در روستاها خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم:

علی‌جان صادق‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شاخص بهره‌مندی آب آشامیدنی روستایی گفت: این شاخص از 67.3 درصد در سال 91 به 78.93 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به جمعیت زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی افزود: جمعیت زیرپوشش از 82.62 درصد در سال 91 به 95.85 درصد در سال 93 افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در ادامه از کاهش آب بدون درآمد خبر داد و تصریح کرد: میزان آب بدون درآمد در سال 91 از 52.6 درصد به 37.8 درصد در سال 93 کاهش داشته است.

صادق‌پور با اعلام اینکه جمعیت زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی افزایش داشته است، اضافه کرد: این میزان از 179 نفر به 2 هزار و 400 نفر افزایش یافته است.

وی در خصوص تامین اعتبارات مجتمع‌های روستایی تصریح کرد: این اعتبارات از 74 میلیارد ریال در سال 91 به 140 میلیارد ریال در سال 93 افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود عملکرد استان قم در حوزه آب و فاضلاب روستایی را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا در راستای فرمایشات رهبری و رئیس جمهور و سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی ایران گام برداریم.

صادق‌پور با اشاره به اهداف این شرکت تصریح کرد: تامین و تهیه آب سالم و بهداشتی، جمع‌آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب از اهداف مهم این شرکت به شمار می‌رود که باید در این راستا اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه این شرکت توانسته در بحث مدیریت مصرف موفق عمل کند، افزود: با کاهش آب بدون درآمد، جلوگیری از هدررفت آب و انشعابات غیرمجاز و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام توانستیم مصرف را تا اندازه‌ای مدیریت کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام نیز گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت برنامه‌های این شرکت قرار داشت که با اعتبار 400 میلیارد تومانی 20 پروژه نیمه‌تمام به اتمام رسید و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت./ فارس

آدرس کوتاه :