جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

شانس کشتی‌گیر قم برای اعزام به رقابت‌های آسیایی جوانان کاهش یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شانس کشتی‌گیر قم برای اعزام به رقابت‌های آسیایی جوانان کاهش یافت


تنها نماینده کشتی قم در مسابقات بین‌المللی قرقیزستان با دست خالی از این پیکارها بازگشت تا شانس همراهی تیم ملی کشتی اعزامی به مسابقات آسیایی 2015 را از دست بدهد.

در وزن منهای 74 کیلوگرم

مهدی ابراهیمی کشتی‌گیر قمی سال قبل با درخشش در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی جوانان کشور توانایی‌های بالای خود را با کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی نشان داد تا یکی از شانس‌های همراهی تیم ملی کشورمان در مسابقات آسیایی لقب بگیرد.

این کشتی‌گیر مستعد و آینده‌دار با پیگیری منظم تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی خود و با حضور موفق در اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی جوانان و انتخابی‌های درون‌اردویی تیم‌ملی دارای بخت حضور در مسابقات آسیایی 2015 شد اما عملکرد اخیر وی در مسابقات بین‌المللی قرقیزستان شانس این نماینده کشتی قم در پیکارهای آسیایی را کاهش داد.

ابراهیمی با توجه به سابقه بسیار خوبی که در رده سنی نوجوانان دارد و از این رده سنی توانسته خود را به سطح اول کشتی کشور معرفی کند و حتی همراه با تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی 2013 آسیا به میدان رفت به عنوان یکی از شانس‌های اعزام به مسابقات آسیایی مورد توجه جدی کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان قرار گرفت.

این ورزشکار توانمند با توجه به اینکه رقیبی به نام کیوان رضایی از هیئت کشتی استان فارس را برای عضویت در ترکیب نهایی تیم ملی اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا داشت، برای افزایش شانس حضور در مسابقات آسیایی کشتی فرنگی جوانان به همراه این کشتی‌گیر با صلاحدید کادر فنی تیم ملی راهی مسابقات بین‌المللی در کشور قرقیزستان شد.

هدف از اعزام این دو کشتی‌گیر به رقابت‌های بین‌المللی در کشور قرقیزستان ارزیابی دقیق کادر فنی تیم ملی از آخرین وضعیت آمادگی آنها در مصاف با رقبای مطرح خارجی بود چون این دوره از پیکارها با حضور کشتی‌گیران رده سنی بزرگسالان از کشورهای مطرح کشتی دنیا برگزار شد ولی از ایران تیم ملی جوانان با ترکیبی از نفرات مدعی اعزام به مسابقات جوانان آسیا راهی این مسابقات شد.

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که مهدی ابراهیمی فرنگی‌کار وزن 74 کیلوگرم کشتی استان قم در این مسابقات با ناکامی مواجه شده و به راحتی شانس خود را برای همراهی تیم ملی اعزامی به مسابقات آسیایی را از دست بدهد، اتفاقی که البته با توجه به مدال‌آوری رقیب این کشتی‌گیر یعنی کیوان رضایی نماینده هیئت کشتی استان فارس، گویا شکل و رنگ جدی‌تری به خود گرفته است.

بدین ترتیب ابراهیمی باید برای کسب جواز همراهی تیم ملی کشتی‌فرنگی جوانان در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در اردوی جدید تیم ملی کشتی تلاش کند تا شاید با برخی اتفاقات و صلاحدید کادر فنی تیم ملی در کنار دیگر مدعیان اوزان مختلف راهی رقابت‌های آسیایی شود.

// فارس

آدرس کوتاه :