جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

شاه‌زید نماینده قم در فوتسال آسیایی ناشنوایان شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شاه‌زید نماینده قم در فوتسال آسیایی ناشنوایان شد


دارنده مدال طلا و عنوان قهرمانی رقابت‌های فوتسال ناشنوایان آسیا نماینده هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم در مسابقات قهرمانی 2015 قاره کهن شد.

در بین 21 ملی‌پوش مورد نظر کادر فنی

 

 این بازیکن سیداسماعیل شاه‌زید است که در سال گذشته همراه با تیم ملی فوتسال ناشنوایان کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میدان رفت و توانست با ارائه بازی‌های خوب خود نقش تاثیرگذاری در موفقیت تیم ملی ایفا کند.

شاه‌زید در این بازی‌ها عملکرد بسیار خوبی در ترکیب تیم ملی فوتسال ناشنوایان کشورمان داشت و در بازی نهایی تیم ملی ایران برابر ژاپن نیز یکی از بهترین بازی‌های خود را ارائه کرد تا به مقام نخست، عنوان قهرمانی و نشان طلای این بازی‌ها دست یابد.

اکنون شاه‌زید تنها نماینده هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم در اردوی تیم ملی فوتسال است در حالی اردوی آما‌ده‌سازی تیم ملی فوتسال ناشنوایان ایران برای حضور در بازی‌های 2015 قهرمانی آسیا و اقیانوسیه هم اکنون به میزبانی هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان اصفهان در جریان است.

براساس برنامه‌ریزی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، سومین اردوی آمادگی تیم ملی فوتسال آقایان ناشنوا با حضور 21 ورزشکار زیر نظر جبرئیل یوسفی‌پور سرمربی این تیم به میزبانی اصفهان آغاز شده و یکی از ورزشکاران دعوت شده به اردو اسماعیل شاه‌زید از قم است.

این اردو با حضور بازیکنانی از استان‌های تهران، اصفهان، قزوین، مازندران، خراسان رضوی، یزد، همدان، قم، اردبیل، کرمانشاه، هرمزگان، گیلان، فارس، آذربایجان شرقی و کهگیلویه و بویراحمد برای حضور پرقدرت ایران در بازی‌های آسیا و اقیانوسیه و به دست آوردن یک قهرمانی دیگر برگزار می‌شود.

بر این اساس علی‌اصغر محبوبی و حسین مصباحی از تهران، محسن جعفری از اصفهان، مظاهر شیرزاد و حسن عبادپور از قزوین، احمدرضا رضایی و روح‌الله ابراهیم‌نژاد از مازندران، مهدی بوستانی و حسین جغتایی از خراسان رضوی به همراه مصطفی حیدری از یزد در اردوی تیم ملی حضور دارند.

همچنین علی‌اکبر احمدوند از همدان، اسماعیل شاه‌زید از قم، مهدی رامزانی از مرکزی، محمد جهانگیری از اردبیل، سیداسماعیل دژه از کهگیلویه و بویراحمد، آرش محمدی از کرمانشاه، نورالدین سلیمانی از هرمزگان، پوریا پالیزی و مجید کام‌دوست از گیلان، مهدی زارعی از فارس و امیر عابدی از آذربایجان شرقی تا شانزدهم مرداد ماه در این اردو حضور خواهند داشت.

برای اینکه ورزشکاران تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال ناشنوایان کشورمان حضور موفقی از نظر بدنی و جسمی در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه داشته باشند از ورزشکاران عضو تیم‌های ملی این دو رشته در هر دو بخش آقایان و بانوان در آکادمی ملی المپیک تست آمادگی جسمانی گرفته شد.

با برنامه‌ریزی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، از 20 ورزشکار عضو تیم ملی فوتسال و 24 بازیکن تیم ملی فوتبال ناشنوایان که برای بازی های آسیا و اقیانوسیه آماده می‌شوند، در محل آکادمی ملی المپیک در تهران تست‌های آمادگی جسمانی گرفته شد.

این در حالی است که هشتمین دوره بازی‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه 2015 ویژه ورزشکاران رشته‌های مختلف ناشنوایان مهر ماه سال جاری به میزبانی کشور چین تایپه و چهارمین دوره مسابقات جام جهانی فوتسال ناشنوایان آبان ماه سال جاری در بانکوک تایلند برگزار خواهد شد. / فارس

آدرس کوتاه :