جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

شاگردان دایی میزبان استقلال اهواز در گام نخست - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شاگردان دایی میزبان استقلال اهواز در گام نخست


شاگردان علی دایی در تیم صبای قم در نخستین دیدار خود در پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور حریف تیم تازه‌وارد به لیگ برتر یعنی استقلال اهواز است.

هشتم مرداد ماه؛

با برگزاری آیین قرعه‌کشی پانزدهمین دوره لیگ برتر باشگاه‌های کشور توسط سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال، تیم‌های حاضر در دوره پانزدهم لیگ برتر فوتبال رقبای خود در این دوره را بر اساس 30 هفته بازی‌های رفت و برگشت در حالی شناختند که نخستین دیدار تیم فوتبال صبای قم در لیگ جدید در شهر مقدس قم به انجام می‌رسد.

رقابت 16 تیم در 30 هفته لیگ پانزدهم فوتبال برتر کشور

قرعه‌کشی مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی انجام شد که در فاصله باقی‌مانده تا آغاز فصل جدید لیگ برتر پانزدهم، تیم فوتبال صبای قم باید در گام نخست برابر تیمی قرار بگیرد که بعد از سال 1386 که به لیگ دسته اول سقوط کرد، امسال با خرید امتیاز تیم فولاد نوین اهواز در لیگ برتر حضور می‌یابد.

بدین ترتیب تیم فوتبال صبای قم بعد از کسب مقام دهم بازی‌های لیگ دوازدهم و رتبه نهم دوره‌های سیزدهم و چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور با مربیانی نظیر محمد مایلی‌کهن، عبدالصمد مرفاوی و مهدی تارتار، در لیگ پانزدهم با هدایت علی دایی گام به مصاف با رقبای لیگ برتری خواهد گذاشت.

بر اساس برنامه سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال، دیدار تیم‌های فوتبال صبای قم و استقلال اهواز در هفته نخست مسابقات پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در یکی از روزهای هشتم یا نهم مرداد ماه به میزبانی تیم صبای قم به انجام خواهد رسید.

برگزاری اردوی کرج

اما نگاه به وضعیت تیم فوتبال صبای قم نشان می‌دهد که امیدها به این تیم با اعلام سرمربی‌گری علی دایی بسیار بیشتر شده است و صبا در حالی اردوی خود را در کرج دنبال می‌کند که در فصل نقل و انتقالات عملکرد قابل توجهی نداشت و بسیاری از بازیکنان کلیدی این تیم راهی دیگر تیم‌های لیگ برتری شدند.

تیم فوتبال صبای قم با توجه به زمان اندک باقی‌مانده تا آغاز فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، به منظور آماده‌سازی بازیکنان خود، قصد انجام دیدارهای تدارکاتی نیز دارد و البته باید منتظر ماند و دید که علی دایی چه برنامه‌ای برای صبا دارد.

دیدار تیم‌های فوتبال صبای قم و استقلال اهواز در هفته نخست مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در ورزشگاه یادگار امام (ره) قم برگزار خواهد شد، اما صبا در هفته‌ دوم لیگ پانزدهم باید به میهمانی نماینده ایران در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا یعنی نفت تهران برود.

صبای قم فصل گذشته نخست بازی خود در چهاردهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور را برابر تیم ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه یادگار امام قم برگزار کرد و در نهایت با گل‌های بازیکنانی همچون ایوب کلانتری و آمبونو آنگونو آچیله با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید، در حالی که این دو بازیکن اکنون دیگر در صبای قم نیستند.

آدرس کوتاه :