جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

شایعه پرداخت کارانه 50 میلیون تومانی به پزشکان تکذیب شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شایعه پرداخت کارانه 50 میلیون تومانی به پزشکان تکذیب شد


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: شایعه دریافت کارانه 50 میلیون تومانی برای برخی از پزشکان و کارکنان بیمارستان‌ها در قم صحت ندارد و چنین موردی در سیستم مالی دانشگاه علوم پزشکی استان قم به ثبت نرسیده است.

معاون علوم پزشکی اعلام کرد؛

محمدرضا مظفری با اشاره به اجرای «طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد» در استان قم بیان کرد: این طرح نیاز به حمایت دارد و با توجه به اینکه رسانه‌ها چشم و گوش جامعه محسوب می‌شوند باید در کنار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرند تا بتوانیم این طرح را به صورت موفقیت‌آمیز در استان قم اجرایی کنیم.

وی با اشاره به برخی شایعات که در جامعه به آن دامن زده شده است، گفت: شایعه دریافت کارانه 50 میلیون تومانی برای برخی از پزشکان و کارکنان بیمارستان‌ها در قم صحت ندارد و چنین موردی در سیستم مالی دانشگاه علوم پزشکی استان قم به ثبت نرسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم با تأکید بر اینکه اجرای «طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد» سبب نزدیک‌تر شدن پرداخت‌ها با شرایط عادلانه شده است،‌ تصریح کرد: در حالی شایعات دروغ مبنی بر دریافت 50 میلیون تومانی برخی پزشکان در بیمارستان‌های قم شده است که همین پزشکان در گذشته بیش از 50 میلیون تومان به عنوان زیر میزی دریافت می‌کردند و این پولی که دریافت می‌کردند غیر از پولی بود که به بیمارستان پرداخت می‌شد.

وی با تاکید براینکه نظام حکومتی برای آن دسته از پزشکانی که آزادانه زیر میزی می‌گرفتند مجازات تعیین کرده است،‌ گفت: براساس قانون بین سه ماه تا یک سال پزشکی که تخلف کرده است، پروانه طبابت او معلق می‌شود.

مظفری در بخش دیگری از سخنان خود پرداخت و ارزیابی عملکرد پزشکان و دیگر کادر بیمارستان‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: براساس این طرح اگر ارزیابی عملکرد غیر پزشکان مانند پرستار و بهیار منفی باشد، از پرداخت آنها کم نمی‌شود، ولی اگر عملکرد یک پزشک منفی باشد از پرداخت وی کم خواهد شد.

وی همچنین از ارسال نامه محرمانه‌ای به وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در این نامه 15 اشکال «طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد» مورد بررسی قرار گرفته و برای وزیر بهداشت ارسال شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم به مدت زمان اجرای این طرح اشاره و تصریح کرد: این طرح که به صورت آزمایشی از مهر 93 تا خرداد 94 در قم به اجرا رسید و همانگونه که مقرر شده بود بررسی‌های لازم در اجرای این طرح صورت گرفت و مشکلات آن استخراج شد.

آدرس کوتاه :