رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

شروع امیدوارکننده تکواندوکاران قم در آغاز جام آینده‌سازان المپیک - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


تکواندوکاران باشگاه یاسین‌پیشرو قم در گام نخست از مسابقات فصل جدید لیگ برتر تکواندو نوجوانان باشگاه‌های کشور، برابر حریفان خود صاحب یک برد و یک باخت شدند.

در هفته نخست لیگ برتر تکواندو نوجوانان رقم خورد

 بعداز دو سال بار دیگر تیمی به نمایندگی از تکواندو استان قم وارد مسابقات لیگ برتر تکواندو نوجوانان باشگاه‌های کشور شد زیرا در سال 1392 بود که تیم هیئت تکواندو قم بعد از یک فصل حضور در این بازی‌ها به دسته پائین‌تر سقوط کرد.

امسال تیم باشگاهی یاسین‌پیشرو نماینده تکواندو قم در مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور شده است و این تیم با ترکیبی از بازیکنان نخبه و استعدادهای رده سنی نوجوانان تکواندو قم قصد دارد در جمع تیم‌های مدعی قهرمانی با تمام توان به میدان برود.

مسابقات فصل جدید لیگ برتر تکواندو رده سنی نوجوانان باشگاه‌های کشور با رقابت تیم‌های شرکت کننده در این فصل در حالی آغاز شد که تکواندوکاران باشگاه یاسین‌پیشرو قم در گام نخست برابر حریفان خود یک برد و یک باخت شدند تا در میانه جدول حضور داشته باشند.

بازی‌های فصل جدید لیگ برتر تکواندو رده سنی نوجوانان پسر باشگاه‌های کشور در حالی هفته‌های اول و دوم خود را با برگزاری هشت دیدار حساس پشت سر گذاشت که دیدارهای این هفته به میزبانی خانه تکواندو تهران به انجام رسید و نماینده قم نیز دو بازی بسیار حساس برگزار کرد.

در این رقابت‌‌ها تیم‌های پاس قوامین و صنایع استیل البرز با توجه به نتایجی که در مقابل حریفان خود گرفتند، موفق‌ترین تیم‌های هفته بودند و با کسب بیشترین امتیاز در رده‌های اول و دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر تکواندو نوجوانان کشور قرار گرفتند.

امسال با برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون تکواندو کشورمان، هشتمین دوره مسابقات لیگ برتر تکواندو نوجوانان پسر باشگاه‌های کشور با عنوان جام آینده‌سازان المپیک برگزار می‌شود در حالی که هشت تیم در آن حضور دارند و به شکل دوره‌ای با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

در این رقابت‌ها تیم‌های هیئت تکواندو استان فارس، دانشگاه آزاد اسلامی تهران، صنایع استیل البرز، پاس قوامین، شورای شهر کرمانشاه، مجتمع فرهنگی ورزشی غدیر و پرنیان تجارت رقبای تیم تکواندو یاسین‌پیشرو قم هستند و هر هفته به میزبانی خانه تکواندو با یکدیگر رقابت می‌کنند.

در پایان هفته دوم این مسابقات تیم تکواندو باشگاه پاس قوامین قم صدرنشین است در حالی که نزدیک‌ترین تعقیب کننده این تیم، صنایع استیل البرز است که این هفته از سد تیم تکواندو نوجوانان یاسین‌پیشرو قم نیز گذشت و اکنون در جایگاه دوم قرار دارد.

در هفته نخست از فصل جدید رقابت‌ها لیگ تکواندو باشگاه‌های برتر نوجوانان کشور تیم یاسین‌پیشرو قم در جدالی بسیار حساس به مصاف تیم صنایع استیل البرز رفت و سرانجام این نماینده البرز بود که توانست در پایان با نتیجه 6 بر چهار یاسین‌پیشرو قم را شکست دهد.

تکواندوکاران باشگاه یاسین‌پیشرو بعد از این باخت روحیه خود را حفظ کردند و در دومین دیدار به مصاف تیم پرنیان تجارت رفتند که این مسابقه در پایان 10 رقابت نزدیک و نفس‌گیر دو تیم به برتری هفت بر سه به سود تیم یاسین‌پیشرو قم انجامید و نماینده قم دومین گام را با پیروزی برداشت.

آدرس کوتاه :