سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

شرکت‌های صنعتی استان قم از سال 95 از مالیات معاف می‌شوند . - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شرکت‌های صنعتی استان قم از سال 95 از مالیات معاف می‌شوند .


مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه شرکت‌های صنعتی قم از سال 95 معاف از مالیات می‌شوند، از رتبه اول این استان در هزینه شرکت‌های صنعتی کشور خبر داد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان قم:

امیر هوشنگ طیبی‌نژاد در دومین جلسه کارگروه اقتصادی که  در تالار امام جواد (ع) استانداری قم برگزارشد، با اشاره به اینکه قم با داشتن 7 دهم درصد مساحت کل کشور یکی از استان‌های کلیدی است، اظهار داشت: نزدیکی به مرکز کشور و بهره‌مندی از زیر ساخت‌های معدنی و فلزی وغیر فلزی، مرکزیت و دسترسی به بازارهای مهم از مزیت‌های استان قم است.

مدیر کل شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه 70 درصد نقدینگی کشور در تهران جریان دارد، افزود: نزدیکی قم از مزیت‌های این استان است که سبب شده به بازاهای کشوری راه داشته باشد.

وی باتاکید بر اینکه برای توسعه صنعتی باید زیرساخت‌هایی که در استان امکان دارد ایجاد شود، خاطرنشان کرد: استان قم در حال حاضر در زیر ساخت‌های مورد نیاز شهرک‌های صنعتی 7 شهرک و 4 ناحیه صنعتی دارد

طیبی‌نژاد با اشاره به اینکه مقدار گاز تامین شده 40 هزار متر مکعب در شکوهیه است، تاکید کرد: در این زمینه کثری 60 هزار متری مکعبی داریم.

مدیر کل شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه در شهرک صنعتی محمود آباد 10 هزار متر مکعب گاز تامین شده است، تصریح کرد: در این شهرک صنعتی نیز با کثری 70 هزار متر مکعبی مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در الغدیر که یکی از مراکز نمونه است در استان قم است، تاکید کرد: 140 هزار متر مکعب از گاز این منطقه تامین شده و کثری صد هزار متر مکعبی داریم.

طیبی‌نژاد با اشاره به اینکه زیر ساخت آب یکی از نیاز‌های اصلی در شهرک‌های صنعتی است، خاطرنشان کرد: در این زمینه کثری ما 256 متر مکعب است.

مدیر کل شهرک‌های صنعتی استان قم افزود: برق مورد نیاز این شهرک 799 متر مکعب است که 206 متر مکعب آن تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه برای گاز chp‌ها نیاز به حمایت شرکت گاز داریم، افزود: وزارت نیرو مکلف به تامین برق شهرک‌های صنعتی است اما هنوز با پیگیری‌ها به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

طیبی‌نژاد با اشاره به اینکه در استان قم و استان سمنان تمامی شهرک‌های صنعتی از سال 95 معاف از مالیات است، افزود: همین مسئله راهی برای روی آوردن مردم به سرمایه گذاری است که باید قبل از آن زیر ساخت‌های آن ایجاد شود.

وی با بیان اینکه قم در 31 استان کشور در وضعیت هزینه شهرک‌های صنعتی رتبه اول را به دست آورده است، گفت: تنها یک استان رتبه عالی را در این شاخص به دست آورده است و آن هم استان قم است./تسنیم

آدرس کوتاه :