جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

شرکت دانش آموزان قمی در مرحله استانی مسابقات قرآن - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شرکت دانش آموزان قمی در مرحله استانی مسابقات قرآن


رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش قم از برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن دانش آموزی در قم خبر داد و گفت: این مسابقات با شرکت ۲۱۱ هزار و ۷۳ دانش آموز در ۹ رشته برگزار می‌شود.

با حضور ۲۱۱ هزار نفر؛

جلال خدامحمدی گفت: سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان استان قم با شرکت ۲۱۱ هزار و ۷۳ دانش آموز در ۹ رشته قرائت، حفظ و مفاهیم و قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مداحی، احکام، اذان و انشای نماز در دو جنسیت دختر و پسر و در سه دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم، آذرماه ۱۳۹۳ در کلیه مدارس استان قم برگزار شد و تعداد ۱۲ هزار و ۵۳۶ نفر به مرحله دوم مسابقات راه یافتند.

وی گفت: مرحله دوم مسابقات در سطح نواحی و مناطق در بهمن و اسفندماه برگزار و تعداد هزار و ۹۵۴ نفر به مرحله استانی مسابقات راه یافته اند.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه مسابقات استانی در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار خواهد شد، افزود: بخش کتبی مسابقات روزهای سه شنبه و چهارشنبه اول و دوم اردیبهشت‌ماه به صورت رایانه‌ای در ۱۱ مرکز در سطح استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بخش شفاهی مسابقات، از ششم تا نهم اردیبهشت‌ماه در اردوگاه ملاصدرای کهک برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: مسابقات شفاهی در چهار روز با مراسم افتتاحیه آغاز و پس از برگزاری مسابقات با مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان مسابقات، با حضور شخصیت‌های قرآنی و مسئولان استانی به پایان خواهد رسید.

خدامحمدی گفت: داوری مسابقات به عهده ۴۸ نفر از داوران برتر بین المللی و کشوری است.

وی عنوان کرد: امسال به دلیل حذف دوره متوسطه از دور مسابقات کشوری، تعداد ۶۴ نفر از دانش آموزان منتخب استان به مسابقات کشوری در تابستان ۹۴ اعزام خواهند شد.

آدرس کوتاه :