رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شفاف بگو - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

شفاف بگو

شفاف بگو


Loading the player...

نقش رسانه در برگزاری انتخابات پرشور ، آگاهانه و موثر بر کسی پوشیده نیست ، انتخابات های اسفند 94 بی گمان یکی از مهمترین بخش های تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی ایران است ؛ رقابت سیاسی ، بیان شفاف دیدگاه ها ، حضور فعال مردم در عرصه سیاسی ، تقویت شور و نشاط اجتماعی در انتخابات همواره عاملی بوده در برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثری و آگاهانه و در این فضا  رسانه ها نقشی مهم و فزاینده دارند ، چنانچه جریانهای مخالف انقلاب از ماه ها قبل برای تضعیف حضور مردم و کانالیزه کردن افکار عمومی   برنامه ریزی کرده اند ، رسانه ملی بعنوان ابزاری اطلاع رسانی که نسبت به سایر رقبا دست بالاتری دارد وظیفه سنگی در    ترقیب به حضور گسترده مردم و انتخاب آگاهانه و مقابله با جنگ رسانه دشمن برعهده دارد .

بیان شفاف دیدگاه های مردم بخصوص قشر جوان و تحصیل کرده که موتور اصلی حضور فعال مردم در عرصه سیاسی هستند و گرم کننده انتخابات می تواند نظام را در رسیدن به اهدافش از انتخابات کمک کند .

این برنامه تلوزیونی  با ورود به عرصه دانشگاه و برگزاری مناظرات دانشجویی در موضوعات مشخص ضمن جلب مشارکت این طیف مهم از انتخاب کنندگان به تقویت پایه های مردم سالاری دینی افزایش اعتماد به سلامت انتخابات ، افزایش آگاهی های عمومی و بصیرت افزایی برای انتخاب اصلح ، ایجاد امکان مقایسه دیدگاه های مختلف سیاسی اجتماعی اقتصادی فرهنگی ، تقویت حس مسئولیت پذیری سیاسی ، تقویت قانون گرایی ، زمینه سازی برای افزایش آستانه تحمل سیاسی ، نهادینه سازی آزادی بیان با رعایت اخلاق و ترویج فرهنگ اخلامی اسلامی در انتخابات توجه ویژه خواهد داشت.

راهبرد اصلی این برنامه  تضارب آراء در فضایی مبتنی بر قواعد اخلاقی است . در دانشگاه جریانهای سیاسی مختلف از طیف اصلاح طلبان تا اصولگرایان با روش های معتدلانه و یا افراط گرایانه و یا محافظه کار فعال هستند این فضای سیاسی قرینه ای بسیار مناسب از فضای سیاسی جامعه است که رسانه با ارائه افکار مختلف می تواند امکان مقایسه دیدگاه های ، برنامه ها و مواضع گروه های مختلف را برای همه انتخاب کنندگان فراهم کند .

برگزاری تریبون های دانشجویی با موضوعات مشخص و در تمام دانشگاه ها با حضور همه گروه های سیاسی و افراد با تفکرات مختلف رویکرد این برنامه است.

در این برنامه که در قالب تریبون آزاد دانشجویی برگزار می شود هر کدام از دانشجویان در موضوعی مشخص نظراتشان را مطرح می کنند و در قالب یک برنامه 20 دقیقه ای روی آنتن سیمای نور می رود.

سال تولید: 1394

تهیه کننده: علی فردوسی

دستیار تهیه: شیما کرمیانی

هماهنگی: فاطمه امینی

تصویربرداران:  محمد نوری، داود گودرزی

تدوینگر: سید مهدی رضوی

گزارشگر: حسین تقی زاده

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.3333333333333335 stars out of 5.