رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شناسایی دانشجویان برتر مشمول دریافت جوایز تحصیلی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس بنیاد نخبگان استان قم از اجرای طرح اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان صاحب استعدادهای برتر در سال تحصیلی 95-94 خبر داد.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم خبر داد

به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قم، دکتر محمد محمدرضایی اظهار کرد: در راستای اجرای مفاد آیین‌نامه اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر در سال تحصیلی 95ـ94، بنیاد ملی نخبگان در یک فضای رقابتی از بین دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‎ها، تعدادی را به عنوان نامزد دریافت جوایز تحصیلی انتخاب خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سهمیه محدودی برای دانشجویان دانشگاه‌های قم در نظر گرفته شده، دانشجویان باید تا 20 مهر ماه با بارگذاری اطلاعاتشان در سامانه «ثریا» سایت بنیاد ملی نخبگان برای شرکت در این رقابت اقدام کنند.

محمدرضایی عنوان کرد: اطلاعات مورد نیاز به منظور انتخاب دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‌های استان قم برای استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 95ـ94 در سایت بنیاد نخبگان قم به آدرس www.qom.bmn.ir نیز درج شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم خاطرنشان کرد: دانشجویان در صورت هر گونه سوال و یا ابهامی می‌توانند با کارشناسان بنیاد ملی نخبگان مراجعه کرده یا با شماره 37789700 داخلی 220 تماس بگیرند.

وی در خصوص مزایای این طرح گفت: بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه«اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر» تسهیلات ویژه‌ای را در قالب چهار جایزه آموزش، پژوهش، فناوری و فرهنگ شامل موارد متعددی مانند رتبه دانشجویی، اعتبار آموزش‌یاری، اعتبار پژوهش‌یاری، اعتبار فن‌یاری، اعتبار توانمندی آموزشی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی کارآفرینی و ... به دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور اعطا می‌کند.

محمدرضایی با اشاره به شرایط بهره‌مندی از این طرح گفت: دانشجویان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری‌حرفه‌ای و دکتری‌تخصصی در تمامی رشته‌ها و دوره‌های تخصص و فوق‌تخصص رشته‌های علوم پزشکی که در سنوات مجاز تحصیل(دانشجویان دورة کارشناسی چهار سال، دانشجویان دورة کارشناسی ارشد دو سال، دانشجویان دورة دکتری حرفه‌ای هفت سال، دانشجویان دوره‌های تخصص و دکتری تخصصی چهار و نیم سال و دانشجویان دوره‌های فوق تخصص در رشته‌های علوم پزشکی سه سال) در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحصیل می‌کنند می‌توانند از این جوایز بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: البته دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز از طریق سازمان مرکزی دانشگاه به بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌شوند و نیازی به نام‌نویسی در این فرآیند ندارند.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم تاکید کرد: متقاضیان برای بهره‌مندی از این جوایز، حداقل باید دارای یکی از ویژگی‌های کسب مدال طلا، نقره یا برنز در المپیادهای دانش‌آموزی ملی و جهانی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌های کشور(رتبه‌های کشوری زیر 1000 ورود به دوره کارشناسی یا دکتری حرفه‌ای در گروه‌های ریاضی و فنی، تجربی، علوم انسانی، هنر یا زبان‌های خارجی، رتبه‌های زیر 50 در مجموعة امتحانی در دوره کارشناسی ارشد) باشند.

وی خاطرنشان کرد: کسب رتبه اول تا سوم در المپیادهای ملی دانشجویی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری علوم پزشکی کشور اعم از آزمون‌های جامع، پیش‌کارورزی، دستیاری در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی، کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه‌ها دانشجوی نمونه کشوری و یا ثبت اختراع برگزیده براساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده باشند. / فارس

آدرس کوتاه :