سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

شناسایی60 نقطه حادثه خیز در معابر قم - صفحه اصلی

 

 

شناسایی60 نقطه حادثه خیز در معابر قم

شناسایی60 نقطه حادثه خیز در معابر قم


رئیس پلیس راهور استان در برنامه ی گفتگوی خبری گفت: در سه ماه نخست امسال در استان شاهد کاهش آمار تصادف منجر به فوت نسبت به مدت مشابه سال گذشته  بوده ایم،اما متاسفانه آمار مصدومان راکبین مورتورسیکلت و عابران پیاده رو به افزایش است.

 

پوربافرانی با بیان این که سه عامل راه،وسیله نقلیه و انسان در بروز تصادف نقش اساسی دارد،افزود: عامل انسانی با60 درصد مهم ترین علت حوادث رانندگی را تشکیل می دهد.

 

وی در ادامه با اشاره به این که 35درصد تصادفات مربوط به نواقص راه های درون شهری و برون شهری است بر اصلاح و دوبانده شدن راه ها برای کاهش تصادف تاکید کرد.

 

رئیس پلیس راهور استان گفت:طبق آمارها و پیگیری های انجام شده حدود 60 نقطه حادثه خیز در استان شناسایی شده که لزوم برنامه ریزی های کوتاه مدت و اعتبار لازم برای کاهش تصادف در این نقاط ضروری است.

 

پوربافرانی خاطرنشان کرد: محور جعفریه به قم ظرف دو ماه آینده برای کاهش تصادف دو بانده و به بهره برداری می رسد.

 

رئیس پلیس راهور استان با بیان این که که شهر قم شهری زائرپذیر و محور مواصلاتی 17استان کشور است گفت:با توجه به حجم تردد بالا در مناسبت ها و ایام مختلف سال باید نگاه ویژه به معابر قم و رفع نواقص موجود در راه ها شود.

 

معاون مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان در ارتباط تلفنی با اشاره به این که آمار تصادف در استان قم از میانگین کشوری بالاتر است گفت:درتیرماه امسال ماموریت های اورژانس نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 18درصدی داشته است.

 

فراهانی با اشاره به این که در هر جاده و محور تنها یک پایگاه اورژانس داریم بر افزایش تعداد پایگاه های اورژانس تاکید کرد و افزود:در بسیاری از موارد اورژانس هوایی با توجه به شدت حادثه در نجات جان مصدومان نقش به سزایی دارد.

 

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ارتباط تلفنی با اشاره به حجم بالای تردد در دو محور حادثه خیز نیزار و جعفریه گفت:در صدد اصلاح و دوبانده شدن این دو مسیر هستیم.

 

سلیمیان بر لزوم تخصص اعتبارات لازم برای اجرای اصلاح و دوبانده شدن راه ها برای کاهش نرخ تصادف تاکید کرد و افزود: تعامل خوبی بین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راهور برای اصلاح مناطق حادثه خیز وجود دارد.

 

رئیس پلیس راهور استان در پایان برنامه ی گفتگوی خبری با بیان این که بیشترین حجم تصادف مربوط به راکبین موتور سیکلت و عابران پیاده است گفت:موتورسواران به علت استفاده نکردن از کلاه ایمنی یا نا ایمن بودن کلاه جان خود را از دست می دهند،عابران پیاده هم با عبور نکردن از مسیر خط کشی و استفاده نکردن از پل عابر پیاده بیشترین آمار تصادفات جرحی و فوتی را به خود اختصاص می دهند از این رو فرهنگسازی در این زمینه  برای کاهش حوادث و تلفات نقش به سزایی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.