جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

شناگران قمی فاقد فضای تمرینی تخصصی هستند‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شناگران قمی فاقد فضای تمرینی تخصصی هستند‌


رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپولوی قم گفت: شناگران قمی فاقد فضای تمرینی تخصصی هستند و در چنین شرایطی، رشد حوزه قهرمانی شنا در قم بسیار دشوار است.

جمال خبر داد؛

مسعود حسین جمال اظهار داشت: وضعیت رشته شنا در بخش قهرمانی در قم مساعد نیست و اصلی‌ترین علت آن، وضعیت ضعیف ساختار فیزیکی اماکن رشته شنا در قم است.

وی افزود: شنای قم از نظر ورزشکار، مربی و نیروی انسانی در رده‌های سنی مختلف چیزی کمتر از سایر استان‌ها ندارد اما آنچه وضعیت شنای قم را در شرایط نامطلوبی قرار داده، فقدان فضای تمرینی تخصصی برای ورزشکاران رشته شنا است.

جمال بیان کرد: در گذشته استخر جهان پهلوان تختی و پس از آن استخر شهدای هفتم تیر، پایگاه قهرمانی شنای قم بود که با تعطیلی هر 2 استخر، شناگران قمی برای تمرین با مشکل مواجه شدند و نوعی پراکندگی شناگران را در استخرهای مختلف شاهد بودیم.

وی عنوان کرد: استان قم با وجود همه این مشکلات در جمع 16 استان بر‌تر شنای کشور است اما اگر پایگاه اختصاصی شنا برای ورزش قهرمانی ایجاد شود یا به نوعی در اختیار هیئت شنا قرار بگیرد، جهشی قابل توجه در جایگاه شنای قم در رنکینگ فدراسیون شنا رخ می‌دهد.

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپولوی قم تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که بسیاری از استان‌های دارای رنکینگ پایین‌تر از قم، شرایط سخت افزاری بهتری از ما دارند اما مشکلات شنا در قم مانع از رشد رشته شنا شده است.

آدرس کوتاه :