جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

شنای قم از کمبود تجهیزات شنا و شیرجه رنج می‌برد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شنای قم از کمبود تجهیزات شنا و شیرجه رنج می‌برد


رئیس هیئت شنای قم با بیان این که شنای قم از کمبود تجهیزات شنا و شیرجه رنج می‌برد گفت: همکاری قابل قبولی بین هیئت شنا و آموزش و پرورش در زمینه استعدادیابی وجود ندارد.

جمالی خبر داد؛

مسعود حسین جمال اظهار داشت: رشته شنا در قم از نظر نیروی انسانی دارای ظرفیت مناسبی است اما این ظرفیت به دلیل عدم وجود امکانات کافی در زمینه توسعه ورزش قهرمانی، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: شنای قم از کمبود تجهیزات شنا و شیرجه رنج می‌برد و شناگران قمی در بخش مردان کماکان از وجود فضایی تخصصی و استاندارد محروم هستند البته در بخش بانوان مشکلات کمتری داریم و شناگران بانوی قمی تمرینات خود را در استخر نرگس قم برگزار می‌کنند.

رئیس هیئت شنای قم گفت: تعامل بین آموزش و پرورش و هیئت شنای استان قم می‌تواند به کشف استعدادهای جدیدی بینجامد به ویژه این که شنا یکی از رشته‌های ورزشی پایه است و باید مورد توجه سیستم آموزشی باشد اما با وجود برگزاری مسابقات شنا از سوی آموزش و پرورش، همکاری قابل قبولی بین هیئت شنا و آموزش و پرورش در زمینه استعدادیابی وجود ندارد.

حسین جمال بیان کرد: هم اکنون با همکاری مدیران استخرها، ورزشکاران قمی در بخش شنای قهرمانی تمرینات خود را برگزار می‌کنند و قرار است مسابقات لیگ استخرها نیز برگزار شود البته نظر مدیر کل ورزش و جوانان قم بر این بوده که استخرها خود به مقوله استعدادیابی روی آورند.

وی عنوان کرد: شنا یکی از رشته‌های ورزشی پر مدال است اما اگر امروز در جمع استان‌های برتر شنای کشور نیستیم، علت اصلی آن به نبود فضای تمرینی مناسب و زیر ساخت‌های توسعه قهرمانی باز می‌گردد برای مثال هنوز در قم استخر تخصصی استاندارد با ابعاد مناسب تمرین قهرمانی وجود ندارد.

رئیس هیئت شنای قم تصریح کرد: موانع بسیاری برای رشد شنای قم پیش روی این رشته است که از این جمله می‌توان به نداشتن استخر، ناکافی بودن سانس تمرین شناگران و عدم وجود تجهیزات کافی مانند سکوی استارت اشاره کرد.

آدرس کوتاه :