جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

شهدا پاسدار ارزش های انقلاب هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شهدا پاسدار ارزش های انقلاب هستند


فرمانده انتظامی استان قم شهدا را پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی دانست.

سردار مجتبایی؛

سردار کاظم مجتبایی در دیدار دو تن از خانواده های معظم شهیدان تارخی و ظفرقندی از شهدای گرانقدر نیروی انتظامی، با بیان اینکه یاد و نام شهداء همچنان در جامعه جاری است، تصریح کرد: از خداوند می خواهیم همه ما را در مسیر آن ها پایدار قرار دهد تا در این راهی که خانواده های شان در پیش رو دارند و بر آن مقاوم هستند حرکت کنیم و خدمتگزاران صالح و صادقی برای کشور اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه راه مجاهدت و پایداری از عقیده می گذرد، اظهارداشت: برخی مانند شهدا به سرعت به این تکلیف می رسند و برای دفاع از عقیده و باورشان به شهادت می رسند و برخی به تدریج در طول زندگی شان مجاهدت های دیگری دارند همانند مجاهدت علمی، اقتصادی اما آنچه که برای انسان می ماند مجاهدت ها و دفاع از ارزش هاست.

وی با بیان اینکه فلسفه خلقت انسان چیزی جز عبادت پروردگار نیست و همه موجودات آفریده شده اند تا خدا را عبادت کنند، افزود: تمام کائنات و موجودات هر کدام به شکلی مسئولیت شکر پرستش و تعظیم پروردگار را بر عهده دارند.

مجتبایی با اشاره به اینکه انسان یکی از موجوداتی است که خداوند فرموده برای عبادت خلق شده، اضافه کرد: عبادت به جایی باید ختم شود تا نتیجه داشته باشد، برخی ها راه را گم کرده خالق اصلی را فراموش می کنند و به عبارتی بندگی خدا را نمی کنند اما برخی مسئولیت خود را می شناسند که خداوند آن ها را به عنوان خلیفة الله و جانشین خود قرار داده و نباید جنس جانشان را ارزان بفروشند و فقط با خدا معامله می کنند و شهداء نماد و سرسلسله کسانی هستند که با خدا معامله کردند.

گفتنی است ، شهید تارخی در بیستم مهرماه سال 1361در منطقه آذربایجان غربی طی درگیری با عناصر ضد انقلاب و شهید ظفرقندی در نهم اردیبهشت سال 1378 در منطقه سلماس طی درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مسلح به فیض عظیم شهادت نائل شدند.

آدرس کوتاه :