رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شهرداری، طرح جامع راه‌اندازی شهرک صنوف قم را ارائه دهد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: لازم است شهرداری قم طرحی جامع و دارای زمان‌بندی کامل برای تسریع در روند راه‌اندازی شهرک صنوف ارائه دهد.

نائب رئیس شورای شهر قم:

حسن بختیاری امروز در قم با اشاره به مشکل شهرک صنوف قم اظهار کرد: طرح شهرک صنوف 25 سال پیش مصوب شد و همان زمان هم کارهایی مانند جدول‌گذاری، اخذ هزینه از واحدهای صنفی و ... انجام شد که البته به دلایل مختلف، طی این سال‌ها کار ایجاد شهرک معطل مانده است.

وی افزود: سه سال و نیم پیش مجددا بحث شهرک صنوف به جریان افتاد و موضوع انتقال آهن‌فروشان در اولویت قرار گرفت؛ یک سال و نیم مهلت برای این انتقال در نظر گرفته شد و حتی مبالغی تا 60 میلیون تومان هم بابت زمین از آهن‌فروشان دریافت شد تا زیرساخت‌های لازم ایجاد شوند که مجموع مبالغ دریافتی حدود 5 میلیارد تومان بود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در عین حال هنوز مشکلات اصلی شهرک صنوف مانند تامین برق و ایجاد ابنیه وجود دارند و باز هم بحث انتقال واحدهای صنفی معطل مانده است.

وی با بیان اینکه عدم راه‌اندازی شهرک صنوف به ضرر شهروندان قمی نیز هست گفت: فعالیت آهن‌فروشان در سطح شهر به ویژه منطقه نیروگاه، مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود آورده است.

بختیاری با اشاره به اینکه طی این سال‌ها از شهرداری خواسته‌ایم برنامه‌ای زمان‌بندی‌ شده برای تعیین تکلیف شهرک صنوف ارائه دهد خاطرنشان کرد: با این حال هنوز طرحی در این زمینه ارائه نشده به همین دلیل از شهردار جدید قم می‌خواهیم این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: معطل ماندن مجدد راه‌اندازی شهرک صنوف مانند 25 سال قبل، موجب بدبینی در میان مردم می‌شود بنابراین شهرداری باید اقدامی سریع در این زمینه انجام دهد.

// فارس

آدرس کوتاه :