رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

شهرداری‌ قم نیازمند برنامه‌ریزی کلان و نقشه راه است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


شهردار جدید قم با بیان اینکه 20 ماه برای خدمت فرصت دارم گفت: هنوز برنامه‌ریزی کلان برای شهرداری قم انجام نشده است و باید برای شهرداری قم نقشه‌ راه داشته باشیم.

شهردار جدید قم:

سید مرتضی سقاییان‌نژاد عصر امروز در مراسم معارفه شهردار جدید قم که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری و آیت‌الله محمد سعیدی برگزار شد، اظهار کرد: آقای دلبری زمینه‌ساز بسیاری از حرکت‌های خوب در شهر قم شدند و از اعتماد شورای شهر قم نیز تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها دیگر ارگانی صرفا خدماتی نیستند، گفت: شهرداری‌ها به ارگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و خدماتی تبدیل شده‌اند و اقبال مردم به نظام از دریچه شهرداری‌ها محقق می‌شود و شهرداری‌ها از ارگان‌هایی هستند که مردم از بدو تولد تا زمان مرگ با آن در ارتباط هستند.

شهردار جدید قم با بیان اینکه حرکت اصلی شهرداری‌ها جلب اعتماد مردم است، ادامه داد: کار شهرداری به گونه‌ای است که جلب این اعتماد بسیار مشکل است.

وی با اشاره به اینکه اگر مشارکت مردم باشد، شهرداری می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد، اظهار کرد: هدف اصلی ما رسیدگی به امور مردم هستند و وظیفه داریم که به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

سقاییان‌نژاد با اشاره به اینکه 20 ماه برای خدمت فرصت دارم، گفت: هنوز برنامه‌ریزی کلان برای شهرداری قم انجام نشده است و باید برای شهرداری قم نقشه راه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در فعالیت خود مسئله‌محور و پروژه‌محور عمل خواهیم کرد، اظهار کرد: چند مسئله در کوتاه‌مدت باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله این بخش‌ها خدمات شهری است که جای کار بیشتری دارد.

شهردار قم با اشاره به بدهی یک هزار و 200 میلیارد تومانی شهرداری قم و البته ظرفیت‌های موجود اظهار کرد: این میزان بدهی به نوعی دو برابر بودجه نقدی شهرداری قم است و امیدواریم که برای حل این مشکل از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های قم برای توسعه و پیشرفت شهر قم یادآور شد: با مدیریت جهادی می‌توانیم مشکلات را حل کنیم؛ اگر حرکت‌های ما الهی باشد به نتیجه خواهیم رسید.

سقاییان‌نژاد با استمداد از ساحت حضرت معصومه (س) برای خدمت به این شهر افزود: امیدواریم که بتوانیم خادم بانوی کرامت باشیم؛ فضای بسیار خوبی در شهر قم مهیا و همدلی و همزبانی در این شهر مشهود است و با این همدلی و نیت‌های خیر می‌توانیم در مسیر خدمت به مردم شریف قم گام برداریم.

// فارس

آدرس کوتاه :