سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

شهرداری قم در توسعه شطرنج در بوستان‌ها همکاری کند‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شهرداری قم در توسعه شطرنج در بوستان‌ها همکاری کند‌


رئیس هیئت شطرنج قم با بیان اینکه نماینده قم با بودجه ۸ میلیون تومانی در لیگ برتر شرکت کرد، گفت: شهرداری قم در توسعه شطرنج در بوستان‌ها همکاری کند.

رحمتی نشاط عنوان کرد؛

حسین رحمتی نشاط در مجمع انتخابات هیئت شطرنج استان قم اظهار داشت: عمده مشکلات شطرنج قم، مسائل مالی است که ممکن است سبب عدم حضور نماینده قم در فصل جدید لیگ برتر شطرنج مردان شود.

وی افزود: از مدت‌ها پیش به فدراسیون شطرنج اعلام کرده‌ایم که امسال در لیگ برتر شرکت نمی‌کنیم و می‌خواهیم هزینه‌ای را که صرف حضور در لیگ برتر می‌کردیم، در توسعه شطرنج پایه و بانوان هزینه کنیم البته نماینده قم فصل گذشته با بودجه 8 میلیون تومانی در لیگ برتر شرکت کرد و نتایج بسیار خوبی گرفت در حالی که برخی تیم‌ها حداقل 300 میلیون تومان بودجه داشتند.

رئیس هیئت شطرنج قم گفت: نظر فدراسیون شطرنج بر ادامه حضور تیم شطرنج تربیت قم در لیگ برتر است و مقرر شده رایزنی‌هایی با همکاری فدراسیون برای جذب حامی مالی صورت بگیرد و اگر بتوانیم اسپانسر جذب کنیم در تصمیم خود برای عدم حضور در لیگ برتر تجدیدنظر می‌کنیم.

رحمتی نشاط بیان کرد: شطرنج رشته‌ای با شرایط عمومی و فراگیر است و می‌توان آن را در فضاهای عمومی توسعه داد و برنامه‌ای برای گسترش آن در پارک‌ها تدوین شده که برای اجرا، نیازمند این هستیم که شهرداری قم در توسعه شطرنج در بوستان‌ها همکاری کند.

وی عنوان کرد: در بخش بانوان هنوز ظرفیت حضور در لیگ برتر را نداریم اما می‌خواهیم در آینده به نقطه‌ای برسیم که بتوانیم تیمی با ظرفیت بومی حداقلی 70 درصد روانه لیگ برتر کنیم.

رئیس هیئت شطرنج قم تصریح کرد: راه‌اندازی لیگ شطرنج نوجوانان در بخش پسران و راه‌اندازی لیگ شطرنج بانوان استان قم در سال 94 برای نخستین بار صورت می‌گیرد البته در 2 سال اخیر، لیگ شطرنج مردان استان را به صورت مستمر و جدی برگزار کرده‌ایم در حالی که پیش از این، لیگ استان فقط 2 دوره و در سال‌های 76 و 81 برگزار شده بود.

رحمتی نشاط خاطرنشان کرد: در بخش مربیان و داوران فعال، ضعف داریم که علت آن مشکلات مالی بوده است چنان که از 16 داور رسمی، 4 داور فعال داریم و در بخش مربیان نیز فقط 6 مربی زن و مرد در شطرنج قم فعال هستند.

آدرس کوتاه :