جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

شهردار قم انتخاب شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شهردار قم انتخاب شد


رئیس شورای اسلامی شهر قم، حسین باقری را به عنوان شهردار منتخب شورای شهر معرفی کرد.

بیاتی عنوان کرد؛

ولی‌الله بیاتی صبح یکشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به فرارسیدن سالروز صدور فرمان تشکیل شوراها توسط امام خمینی(ره) اظهار داشت: بیش از ۱۵ سال از تشکیل شوراها می‌گذرد و طی این مدت اتفاق مهمی افتاد و شوراها بار بزرگی را از دوش دولت برداشتند.

وی با اشاره به اینکه شوراها نماد مردم‌سالاری دینی در کشور هستند، اضافه کرد: طبق قانون اساسی شوراها می‌توانند در تمام امور اجتماعی، شهری، بهداشتی و اقتصادی استان دخالت کنند که این همان مدیریت واحد شهری است که امیدواریم در آینده شکل بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: همچنین بر اساس مفاد قانون اساسی استانداران و مدیران استانی باید در حوزه فعالیت‌های شوراها با آنها هماهنگ باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخاب شهردار جدید قم گفت: روزهای پایانی سال قبل شورای شهر با استعفای آقای دلبری موافقت کرد که از همان ابتدا کمیته‌ای هفت نفره برای انتخاب شهردار آغاز به کار کرد که ۱۰ جلسه داشت و ۲۰ کاندیدا برای این کار معرفی شدند.

بیاتی افزود: با جلسات متعددی که شورا داشت کاندیدا را با معیارها سنجیدیم و توانمندی‌ها را بررسی کردیم.

وی افزود: در نهایت محدود شدیم به سه نفر از کسانی که داوطلب بودند که در جلسه‌ای غیر علنی این سه نفر برنامه‌های خود را به صورت مفصل بیان کرده و ابهامات شورا را پاسخ دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در پایان جلسه رأی‌گیری شد و حسین باقری انتخاب شد، گفت: ایشان کارشناسی ارشد مدیریت است و در سمت‌های مختلف از جمله معاون وزیر کشور فعالیت کرده و برنامه‌های خوبی هم برای قم داشت.

وی با اشاره به تشکیل جلسات شورای اسلامی شهر و سفر اعضای شورا به شهرهای دیگر برای انتخاب شهردار ادامه داد: در فرآیند انتخاب شهردار با استاندار هم هماهنگ بودیم و به ایشان گزارش داده و نظر ایشان را هم می‌گرفتیم.

آدرس کوتاه :