جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

شهید اول «فراخوانی از بهشت» - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

شهید اول «فراخوانی از بهشت»

شهید اول «فراخوانی از بهشت»


مستند «شهید اول» یا فراخوانی از بهشت در صدای قم ساخته شد به بررسی زندگی و مجاهدت های عالم وارسته شهید حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی مالا میری کجوری که در راه مبارزه با گروه های تکفیری در دقاع از حرم حضرت زینب (س) در اول ماه رجب 1436 به شهادت رسیده است می پردازد.

این مستند  بررسی زندگی شخصیت و نحوه شهادت اولین شهید روحانی مدافع حرم می باشد. در این مستند ضمن پخش بخش هایی از مراسم گرامی داشت این شهید بزرگوار با دوتن از دوستان و خانواده ایشان گفتگو صورت گرفته و در برنامه پخش می گردد.

استفاده از موسیقی مناسب و آهنگ مناسب برای تاثیر گذاری بیشتر در مخاطبین از نکات برجسته این مستند فاخر می باشد.

تهیه کننده این مستند با رویکرد دینی سیاسی توانسته است سیر زندگی این شهید بزگروار و نیز اهداف او و رسالتش در حفاظت از حرم  اهل بیت علیهم السلام را پیاده سازی کرده و مستند فراخوانی از بهشت را از صدای نور پخش نماید.

مستند رادیویی 25 دقیقه‌ای «شهید اول» را سید احمد حسینی وردنجانی در صدای مرکز قم تهیه و تولید کرده است که  چهارشنبه 17 تیرماه ساعت 16:30 از صدای مرکز قم پخش شد و مورد استقبال شنوندگان قرار گرفت.

همچینین این اثر به عنوان تنها اثر رادیویی از ایران در ساختار مستند به مرحله پایانی ششمین دوره جشنواره اتحادیه رادیو تلوزیونی کشورهای اسلامی با موضوع تکفیر و گروه های تکفیری راه یافته است.

Loading the player...
عوامل تولید:

نویسنده و تهیه کننده: سید احمد حسینی وردجانی

تاریخ تولید: 1394
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.