جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

شهید بهشتی تشنه ی خدمت به مردم بود - صفحه اصلی

 

 

شهید بهشتی تشنه ی خدمت به مردم بود

شهید بهشتی تشنه ی خدمت به مردم بود


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم داد گستری در برنامه گفتگوی خبری ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت هفتم تیر سالروز شهادت آیت الله بهشتی و 72تن از یارانش گفت: شهید دکتر بهشتی شخصیتی دریا دل و دارای روح بزرگ بود تا جایی که امام خمینی(ره)در مورد شخصیت ایشان می گوید:"آقای بهشتی مثل یک ملت بود برای ملت".

 

حجت الاسلام یزدی افزود ویژگی بارز دکتر بهشتی عدالت محوری و اقامه ی حق و باطل مبتنی بر آموزه های دینی و به ویژه اخلاق بود.

 

وی با بیان این که شهید بهشتی تشنه ی خدمت به مردم بود نه تشنه ی قدرت گفت:برخلاف دیدگاه منافقین که از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف می توان استفاده کرد،ایشان مدیریت را ابزاری برای خدمت صادقانه به مردم می دانستند.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خاطرنشان کرد:دستگاه قضایی با تاسی به شخصیت والای دکتر بهشتی،عدالت محوری ، اسلامی بودن دستورات و قوانین را سرلوحه ی امور خود قرار می دهد.

 

حجت الاسلام یزدی با توجه به اخلاق مداری دکتر بهشتی گفت: معاونت فرهنگی در هر دادگستری  با برگزاری کلاس های آموزشی اخلاق حرفه ای و موعظه ای به قضات سعی در نهادینه کردن اخلاق و منش شهید دکتر بهشتی دارد.

 

وی با اشاره به این که دستگاه قضایی اسلامی با عمل به دستورات دین و حرکت در مسیر قوانین الهی در دنیا شاخص است گفت:مرکز تحقیقات فقهی قوه قضاییه در قم برای حفظ وحدت رویه در مواقع خلا قانون وظیفه استعلام از فقه، دین و  استفتاء مراجع را برعهده دارد.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تصریح کرد: قاضی زمانی موفق است که به فقه و حقوق مسلط باشد.

 

حجت الاسلام یزدی با اشاره به این که برخورد قاضی باید متناسب با جرم باشد عنوان کرد: پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرم از گام های اساسی دستگاه قضایی برای رفتن به سوی جامعه ی هرچه سالم تر  است.

 

وی در پایان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد پیشگیری وقوع جرم گفت:افراد جامعه مانند فرزندان مسوولان هستند،خدمت به مردم و تلاش برای احقاق حق مردم،وظیفه خطیر دستگاه قضا است.

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.