جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

شهید رحمت‌الله عربلو بسیجی اعزامی از قم پس از 33 سال احراز هویت شد و با حضور خود به سال‌ها چشم انتظاری خانواده پایان داد. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شهید رحمت‌الله عربلو بسیجی اعزامی از قم پس از 33 سال احراز هویت شد و با حضور خود به سال‌ها چشم انتظاری خانواده پایان داد.


شهید رحمت‌الله عربلو بسیجی اعزامی از قم پس از 33 سال احراز هویت شد و با حضور خود به سال‌ها چشم انتظاری خانواده پایان داد.

 به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، شهید رحمت‌الله عربلو متولد سال 1343 در قم از بسیجیانی بود که از منطقه خیابان طالقانی(آذر) قم همراه با دلیرمردان سپاه استان به جبهه‌های نبرد اعزام شد.

 

وی در 25 آبان سال 1361 هنگامی که 18 سال داشت، در عملیات محرم در منطقه دهلران به شهادت رسید و نام پرافتخارش در زمره شهدای مفقودالاثر ثبت شد.

پس از انتقال 76 شهید به کشور و انجام آزمایشات دی ان ای از خانواده معظم شهید و تطبیق مدارک موجود با هماهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)، هویت شهید شناسایی شد.

پیکر مطهر 76 شهید والامقام که مربوط به هفت عملیات مهم دفاع مقدس شامل والفجر8، رمضان، کربلای5، خیبر، بدر، محرم و عملیات والفجر یک هستند، در تیر ماه سال جاری و در مناطق عملیاتی شلمچه، مجنون، فاو، شرق و غرب دجله و زبیدات عراق کشف شده و در تاریخ پنجم مرداد از مرز شلمچه وارد کشور شدند. / فارس


آدرس کوتاه :