جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

شکارچی متخلف در قم دستگیر شد - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

شکارچی متخلف در قم دستگیر شد

شکارچی متخلف در قم دستگیر شد


پس از تعقیب و گریز در تالاب بهشت معصومه:

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدرضا عابدی با اشاره به انجام گشت و پایش منظم و مستمر از تالاب‌های مهاجرپذیر استان در سخنانی اظهار کرد: با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان، نظارت بر تالاب‌های بهشت معصومه و مره به شدت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این تالاب‌ها میزبان پرندگان مهاجر از جمله تنجه، حواصیل ارغوانی، کاکایی، خوتکا، آووست، چوبپا، اردک کله سبز و عقاب صحرایی هستند، خاطرنشان کرد: در این مناطق به هیچ عنوان مجوزی برای شکار ارائه نمی‌شود و با متخلفان صید و شکار قاطعانه برخورد خواهد شد.

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان قم از دستگیری یک شکارچی متخلف در تالاب بهشت معصومه خبر داد و گفت: این متخلف زیست محیطی که متاسفانه یک قطعه خوتکا را با تفنگ ساچمه‌ای شکار کرده بود، با مشاهده ماموران این اداره کل اقدام به فرار کرد که خوشبختانه طی عملیات تعقیب و گریز در منطقه دستگیر شد.

وی با بیان اینکه جمعیت پرندگان مهاجر در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته و امیدواریم هیچ گونه تعرضی نسبت به این پرندگان در تالاب‌های کشور انجام نشود تصریح کرد: پرونده تخلف این شکارچی پس از ضبط اسلحه و ادوات شکار، توسط واحد حقوقی اداره کل تکمیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.