رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

شکل‌گیری حوزه علمیه از برکات حضرت معصومه(س) است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

شکل‌گیری حوزه علمیه از برکات حضرت معصومه(س) است


رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: خیرات، برکات و آثار فراوانی از کریمه اهل بیت(س) ذکر شده که از جمله آنها شکل‌گیری حوزه علمیه شیعه در کنار حرم حضرت است.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم:

 

حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی امروز در قم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: برای دستیابی به جایگاه و مقام شخصیتی کسانی که در تاریخ نسبت به آن آگاهی پیدا می‌کنیم، دو راه داریم، یکی نصوصی است که درباره فرد وجود دارد که شامل اظهار نظر، بیان درجه و جایگاه فرد بوده مانند چیزی که در کتب تراجم ذکر شده و از طرفی دیگر بررسی عملکرد فرد با قراین و شواهد است.

وی خاطرنشان کرد: حضرت معصومه(س) از هر دو جنبه دارای جایگاه و مقام ویژه‌ای است که انتصاب ایشان به خاندان وحی، فرزند امام هفتم و برادر امام هشتم فضیلت ویژه این بانوی بزرگوار است.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم عنوان کرد: امام جواد(ع) در مورد زیارت حضرت معصومه(س) می‌فرماید که زیارت این بانوی بزرگوار پاداش بهشت دارد، بنابراین برای زیارت حضرت اگر مانعی در کار نباشد، می‌تواند انسان را به بهشت برساند.

وی با بیان اینکه حضرت معصومه(س) برای ملحق شدن به امام هشتم از مدینه حرکت کردند، گفت: کریمه اهل بیت(س) با عبور از صحراهای سوزان خطرات مسیر را به جان خریدند و به این ترتیب حضرت مسیر سختی را انتخاب کردند.

کلباسی خاطرنشان کرد: این امر حاکی از روح بزرگ، درک موقعیت و شهامت است و این بانوی بزرگوار مسیر هجرت را برای در کنار امام بودن انتخاب می‌کنند.

وی یادآور شد: کاروان حضرت معصومه(س) در اطراف ساوه مورد حمله قرار گرفت، در نهایت حضرت مسیر قم را انتخاب کردند و در قم ماندند و پس از چند روز از دنیا رفتند.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه عبور از حوادث و مشکلات کار آسانی نبوده و نیست، گفت: خیرات، برکات و آثار فراوانی از اقدامات کریمه اهل بیت(س) حاصل شده که از جمله آنها شکل‌گیری حوزه علمیه شیعه در کنار حرم حضرت معصومه(س) است.

وی یادآور شد: کسی‌ که در راه خدا هجرت کند، خداوند نیز برایش جبران کرده و به او اجر و پاداش عنایت می‌کند، بنابراین جایگاه حضرت معصومه(س) حکایت از مجاهدت، تحمل مصائب و حرکت در مسیر ولایت دارد. / فارس

آدرس کوتاه :