رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

شیعیان با تعظیم شعائر هویت دینی و استقلال اسلامی خود را اعلام کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاد حوزه علمیه قم گفت: نهادهایی همچون دبیرخانه دین‌پژوهان، حوزه‌های علمیه و دیگر نهادهای دینی باید اهتمام جدی‌تری نسبت به مسائل نسل جوان و خانواده‌ها داشته باشند.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:

 در پیام این مرجع تقلید آمده است: ایّام الله، از همان نسایم رحمت الهی و فرصت‌های خوبی هستند که اگر از آنها برای کسب برکات و تجدید حیات حقیقی و تقویت مبانی ایمانی و اخلاقی و همبستگی اجتماعی و اخوّت دینی استفاده شود، ثمرات عظیم آن در راستای ساختن یک جامعه نیرومند، مستقلّ و پویا، چشمگیر خواهد بود. از جمله بزرگترین روزهای خداوند، زادروز ولادت یگانه نجات‌بخش جهانیان و مصلح موعود آخر الزمان است.

در این پیام افزوده شده است: خادمان عزیز و گرامی جشن‌های نیمه شعبان؛ چه افتخار و عنوانی بالاتر از عنوان شما می‌توان یافت؟ خدمت به درگاه ملک پاسبان حضرت حجة‌الله الکبری بقیة‌الله الاعظم روحی و ارواح العالمین له الفداء، نعمت و توفیقی بس بزرگ از جانب خداوند متعال است که باید قدر آن را دانست و جبهه شکر بر زمین سایید.

در این پیام اضافه شده است: شما عزیزان، در این ایّام پربرکت، خود را در معرض نسیم‌های رحمت الهی قرار دهید و تلاش کنید از برنامه‌هایی که به عنوان جشن و مجالس چراغانی، شادباش، مدیحه‌سرایی، سخنرانی و همایش برگزار می‌شود، در مسیر اهداف عالی آن یگانه دوران، بهره‌برداری شود و پیرامون شخصیت منحصر به فرد آن ولیّ خدا و ابعاد و اطراف و خصائص مأموریت بزرگی که بر عهده آن حضرت است تبلیغ شود که همه این برنامه‌ها، موجب خشنودی و رضایت خاطر آن حضرت است.

در این پیام عنوان شده است: در این ایّام، باید کاستی‌ها و نقاط ضعفی که در جامعه داریم، مطرح کنیم؛ برای ترمیم و برطرف کردن آنها تصمیم بگیریم؛ بکوشیم در این فرصتی که تعبیر به فرصت طلایی برای آن بسیار کم است، استفاده فراوان کنیم و در برابر مظاهر فسادی که معنویات، اخلاق و انسانیت جهان را به سوی سقوط، سِیر می‌دهد، عکس‌العمل نشان دهیم.

در پیام این مرجع تقلید تصریح شده است: باید شیعیان اهل بیت (ع) با حضورهای مخلصانه و تعظیم و تجلیل از این شعائر و استفاده صحیح و آگاهانه از این مراسم، هویّت دینی خود و استقلال اسلامی را هر چه بیشتر آشکار کنند. اینجانب به سهم خود برای شما عزیزانی که در برنامه‌های با شکوه نیمه شعبان، احساسات پاک ولایی و ارادت خود را به پیشگاه حضرت بقیة‌الله (عج) اظهار می‌کند، تأیید و تسدید مسئلت می‌کنم؛ امید آن که همگان مشمول دعوات و عنایات آن امام همام باشید.

آدرس کوتاه :