جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

صادرات 73 میلیون دلار کالا از استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صادرات 73 میلیون دلار کالا از استان قم


مدیرکل گمرکات استان قم از صادرات کالا به مبلغ 73 میلیون دلار در پنج ماه اخیر خبر داد.

مدیرکل گمرکات استان قم خبر داد

 احمد هاشم‌زاده ظهر امروز در جمع ‌خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های گمرک استان در سال گذشته اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید در راستای گسترش گمرکات الکترونیک و به کارگیری تجهیزات مدرن گمرکی اقدام به راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی کردیم.

وی افزود: پس از گمرکات استان تهران، دومین استان در زمینه راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی بودیم که این امر زمان طولانی ترخیص کالا و پیچیده بودن مقررات صادرات و واردات را کاهش داده است.

مدیرکل گمرکات استان قم تصریح کرد: طولانی بودن زمان ترخیص کالا و پیچیده بودن مقررات صادرات و واردات و انجام تشریفات گمرکی سبب افزایش قیمت تمام شده کالاهای داخلی می‌شود و در نهایت افزایش قاچاق کالا در کشور را به همراه دارد.

هاشم‌زاده خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی زمان ترخیص کالا کاهش یافته و کنترل‌ها به صورت سیستمی شده و فاصله بین قیمت تمام شده داخلی و کالای قاچاق کاهش یافته است.

وی با اشاره به مزایایی سامانه جامع گمرکی گفت: پرداخت الکترونیکی وجوه واریزی به خزانه دولت، انتقال اطلاعات به صورت هوشمند، کاهش جعل فیش‌های بانکی و حفاظت از اسناد گمرکی از جمله مزایای این سامانه است.

مدیرکل گمرکات استان قم بیان کرد: تاجران با استفاده از سامانه جامع گمرکی می‌توانند در هر مکانی با ورود به این سامانه و بارگذاری کالای مورد نظر خود اظهار نامه خود را ارسال کنند.

هاشم‌زاده با اشاره به اینکه گمرک استان قم موفق به اخذ تندیس طلایی و گواهینامه از نخستین جشنواره کشوری سرآمدان شده است گفت: استان قم در حال حاضر رتبه ششم کشوری را در میان گمرکات استان‌ها دارد.

وی یادآور شد: دومین فعالیت عمده گمرک تحقق 100 درصدی درآمدی گمرکی بوده است که بالغ بر 651 میلیارد تومان در این بخش درآمد گمرکی محقق شده و این میزان رشد 25 درصدی را به همراه داشته است.

مدیرکل گمرکات استان قم تاکید کرد: تجهیز گمرک سلفچگان به فیبر نوری به منظور بهره‌گیری بهتر از تجهیزات الکترونیکی و در راستای تبادل اطلاعات تجاری و گمرکی و راه اندازی خط دیتا از دیگر فعالیت‌های گمرک استان بوده است.

هاشم‌زاده با اشاره به عملکرد گمرک در پنج ماه اخیر گفت: 73 میلیون دلار کالا از استان قم در این مدت صادر شده و میزان واردات کالا نیز 128 میلیون دلار بوده است.

آدرس کوتاه :