رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

صبای قم از مربی تیم پیکان تهران شکایت کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صبای قم از مربی تیم پیکان تهران شکایت کرد


باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم از اتهاماتی که مربی تیم فوتبال پیکان تهران به مدیرعامل این باشگاه وارد کرده است به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال شکایت کرد.

در نامه به کمیته اخلاق فدراسیون؛

دیدار صبای قم و پیکان تهران در هفته یازدهم از دور برگشت مسابقات چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور عصر بیست و هشتمین روز فروردین ماه در ورزشگاه یادگار امام قم به انجام رسید و با تساوی بدون گل به پایان رسید.

یکی از مهمترین نکات حاشیه‌ای این بازی حضور عبدالصمد مرفاوی و ساکت الهامی مربیان صبای قم در نیم‌فصل نخست لیگ برتر بر روی نیمکت تیم پیکان تهران بود، مربیانی که بعد از هفته پانزدهم لیگ برتر به طور ناگهانی از صبا رفتند و به پیکان ملحق شدند.

این دیدار در حالی با تساوی بدون گل و تقسیم امتیازها به پایان رسید که تیم پیکان تهران با قرار گرفتن در مکان چهاردهم جدول رده‌بندی همچنان یکی از کاندیداهای سقوط به دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور به شمار می‌رود و این اتفاق این تیم را با تزلزل مواجه کرده است.

به همین خاطر به جای عبدالصمد مرفاوی سرمربی محروم تیم پیکان تهران، مربی این تیم یعنی ساکت الهامی به نشست خبری پایان بازی صبا و پیکان آمد اما الهامی در این نشست خبری موضوعاتی را مطرح کرد که گویا مسئولین باشگاه صبا را به واکنش واداشته است.

بعد از اتهاماتی که ساکت الهامی مربی تیم فوتبال صبای قم در نشست خبری پایان دیدار صبای قم و پیکان تهران به عباس جهان‌بینی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم وارد کرد، این باشگاه از مربی پیکان به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال شکایت کرد.

در متن نامه‌ شکایت این باشگاه که توسط عباس جهان‌بینی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم به محمدزاده رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ارسال کرده، آمده است:

با احترام، پیرو مذاکره جنابعالی در خصوص اهمیت مسابقات هفته‌های پایانی لیگ برتر فوتبال و حضور نماینده کمیته اخلاق در بازی بین صبای قم و پیکان تهران در روز جمعه 28 فروردین ماه و تلاش مجدانه باشگاه صبای قم در ارائه فوتبالی سالم به رغم عدم وجود حساسیت برای این باشگاه به لحاظ جایگاه جدول، کوشش و همت بازیکنان و کادر فنی باشگاه صبای قم بدین دلیل ستودنی است.

متاسفانه در پایان مسابقه آقای ساکت الهامی مربی تیم پیکان در کنفرانس خبری بازی اظهارات بی اساس و کذبی را به باشگاه، مدیریت صبا و تماشاگران فهیم قم نسبت داده‌اند که این باشگاه ضمن رد ادعای نامبرده توجه حضرتعالی و آن کمیته را بدین اظهارات معطوف می‌دارم.

ایشان در کنفرانس خبری یاد شده اظهار داشته اند: ((فحاشی‌ها از طرف مدیرعامل صبا بود)) نامبرده در اظهارات خود گفته‌‌اند ((کسانی که امروز به ما فحش دادند از طرف مدیرعامل باشگاه بودند، در این مسئله شک نکنید)).

اگر چه این باشگاه هرگونه بداخلاقی و رد و بدل شدن الفاظ نامناسب از هر فرد و تماشاگری را جایز ندانسته و آن را مردود می‌داند اما در این خصوص اعلام می‌دارد‎، اولاً فحاشی در ورزشگاه صورت نگرفته است، ثانیاً تعدادی معدود از تماشاگران حاضر در ورزشگاه به دلیل رفتار گذشته آقایان از آنها گله‌مند بوده و نسبت به عمل آنها اعتراض کرده‌اند و چنانچه اعتراض آنها نیز با الفاظ نامناسب و خارج از شئون اخلاق ادا شده باشد مورد تائید باشگاه نیست، ضمن اینکه هیچ یک از افراد مستقر در سکوهای ورزشگاه از عوامل باشگاه نبوده‌اند.

بنابراین مربی یک باشگاه نباید به خود اجازه دهد رفتار اعتراض‌گونه چند نفر را به باشگاه و مدیریت آن نسبت داده و آن را در رسانه ملی منعکس کند.

بر همین اساس از آن مقام محترم استدعا دارم به منظور جلوگیری از اینگونه جوسازی‌ها و ترویج تهمت و نسبت ناروا به افراد و جایگاه حقوقی آنها در فضای فوتبال کشور به اعتراض این باشگاه رسیدگی و در اسرع وقت اعلام نظر نمایید.

به خاطر اتهام و تهمت ناروایی که نامبرده به باشگاه صبای قم و مدیریت آن نسبت داده‌اند، از آن مقام محترم تقاضا دارم موضوع در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مطرح و به اظهارات ایشان وفق مقررات رسیدگی شود، مابقی موارد و توضیحات ضروری و مسائل مهم دیگر مربوط در این زمینه حضوراً توضیح داده خواهد شد.

آدرس کوتاه :