جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

صبای قم در جام حذفی به مصاف نیروی زمینی تهران می‌رود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صبای قم در جام حذفی به مصاف نیروی زمینی تهران می‌رود


تیم فوتبال صبای قم در نخستین دیدار خود از جام حذفی فوتبال کشور نوزدهم شهریور ماه در خانه خود برابر تیم نیروی زمینی تهران به میدان خواهد رفت.

19 شهریور ماه در قم

 با توجه به اینکه تیم ملی فوتبال کشورمان خود را برای حضور موفق و پرقدرت در مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 201 آسیا آماده می‌کند به همین دلیل بازی‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌‌های کشور جام خلیج فارس نزدیک به 20 روز تعطیل است.

در واقع تعطیلی موقت باز‌ی‌های نیم فصل نخست از مسابقات چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از روز پنجم شهریور ماه آغاز شده و تا بیست و سوم شهریور ادامه می‌یابد تا تیم ملی فوتبال در دو دیدار به مصاف تیم‌های ملی فوتبال گوام و هندوستان برود.

تعطیلی نزدیک به سه هفته بازی‌های فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به سازمان لیگ برتر این فرصت را داد تا برنامه‌ریزی برگزاری دوره جدید مسابقات جام حذفی فوتبال کشور را انجام بدهد و بدین ترتیب تیم‌ها یک گام دیگر را برای رسیدن به جام حذفی بردارند.

بعد از شروع بازی‌های دوره جدید جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور با حضور نمایندگان استان‌ها و همچنین تیم‌های دسته دومی و دسته اولی جام آزادگان اکنون نوبت به برگزاری بازی‌های مرحله یک شانزدهم نهایی رسیده است و نماینده فوتبال استان قم یعنی صبا از این مرحله وارد بازی‌ها می‌شود.

رقیب تیم فوتبال صبای قم در مرحله چهارم رقابت‌های جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور از جدال نمایندگان تهران و اردبیل یعنی استقلال‌آبی تهران و نیروی زمینی تهران مشخص شد و بدین ترتیب صبای قم در نخستین بازی خود از دوره جدید رقابت‌های جام حذفی فوتبال به مصاف نیروی زمینی تهران می‌رود.

تیم فوتبال صبای قم در حالی باید با تیم دسته اولی جام آزادگان یعنی نیروی زمینی تهران در مرحله بعدی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور دیدار کند که تیم نیروی زمینی که در لیگ دسته اول فوتبال کشور حضور دارد در دو مرحله آغازین جام حذفی بدون برگزاری مسابقه به یک شانزدهم رسیده است.

در مرحله نخست بازی‌های این دوره جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور تیم کادوس ماسال گیلان از رویارویی با تیم نیروی‌زمینی تهران انصراف داد و در مرحله دوم این مسابقات نیز حریف این تیم توسط سازمان لیگ از مسابقات جام حذفی کنار گذاشته شد.

صبای قم نیز که سال گذشته در همین مرحله در مصاف با تیم دسته اولی شهرداری اردبیل در خانه حریف یک بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت، امسال و در این مرحله میزبان حریف دیگری از لیگ دسته اول فوتبال جام آزادگان شده است.

این مرحله از مسابقات به صورت تک بازی برگزار می‌شود و مسابقه برگشتی ندارد و تیم فوتبال صبای قم در صورت پیروزی بر نیروی زمینی در قم، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف برنده دیدار تیم‌های فوتبال تراکتورسازی تبریز و بعثت کرمانشاه خواهد رفت.

برنده این مرحله در دور یک چهارم نهایی با یکی از چهار تیم فوتبال سایپا البرز، بازرگانی وشتای آمل، سیاه جامگان مشهد و کارون اهواز مسابقه می‌دهد، ضمن اینکه تیم سفیر گفتمان قم نیز دیگر نماینده استان قم در جام حذفی بود که از حضور در این مسابقات انصراف داد.

مسابقه حذفی و حساس تیم‌های فوتبال صبای قم و نیروی زمینی تهران از مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور عصر روز جمعه نوزدهم شهریور ماه به میزبانی صبایی‌ها به انجام می‌رسد و برنده آن به مرحله بعدی جام حذفی فوتبال کشور صعود می‌کند.

تیم فوتبال صبای قم پیش از این سابقه یک بار قهرمانی در سال 1384 در مسابقات جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور با غلبه بر تیم ابومسلم مشهد و همچنین یک نایب قهرمانی در سال 1385 با شکست برابر تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان را در کارنامه دارد./ فارس

آدرس کوتاه :